Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grupa Działamy Pomagamy poleca grę miejską

Facebook Twitter

Gra Miejska to nowa inicjatywa lokalna, przygotowywana przez grupę pod szyldem Działamy Pomagamy razem z Miejską Biblioteką im. Biegańskiego w Częstochowie.

Grupa Działamy Pomagamy poleca grę miejską

Rozgrywka i terenowa zabawa została podzielona na 2 fabuły: przygodową dla klas 1-6 oraz kryminalną dla klas starszych i uczniów szkół średnich. Pogoda zachęca, więc wychodzimy w plener – mówi Jakub Wójcik, zapraszając do udziału dzieci i młodzież.

Jakub Wójcik: Nasz projekt obejmuje przygotowanie dwóch fabuł. Fabuły kryminalnej dla nieco starszych dzieci i przygodowej dla nieco młodszych. Czyli tak naprawdę miasto staje się planszą. Na tej planszy dzieciaki rozwiązują różnego rodzaju zagadki.

Agata Jarosz: Nasza fabuła obejmie dosyć szeroki teren, bo od Starego Rynku aż po Park Jasnogórski, zahaczając nawet o dworzec kolejowy. Bardzo fajnie się udało rozlokować te punkty, które chcemy, żeby uczestnicy odwiedzili. Na każdym będzie zupełnie inna postać, zupełnie inne zagadki. I oczywiście można też poznać ciekawą historię naszego miasta.

– dodaje zaangażowana w przygotowania Agata Jarosz. Szukajcie podpowiedzi na stronach FB organizatorów, o projekcie informuje też miejska biblioteka. Dzieci i młodzież bawią się w grze miejskiej już 3 czerwca. Ruszyły zapisy:

Agata Jarosz: Młodzież szkolna w wieku od siedmiu do 18 lat. Fabuły są specjalnie dwie, żeby dostosować do wieku uczestników. Przygodowo – historyczna jest dla osób do 13 roku życia, powyżej jest ta kryminalna.

Jakub Wójcik: Nasi zawodnicy wcielą się w role detektywów we.

Agata Jarosz: We współpracy z policją.

Jakub Wójcik: To jest też trochę promocja miasta. Zdajemy sobie sprawę, że historia Częstochowy wśród jej mieszkańców nie jest tak znana, więc to chcemy rozpropagować, Ale chcemy też pokazać, że Częstochowa ma wiele ciekawych miejsc, w których można ciekawie spędzić wolny czas.

– organizatorów przepytywał Mariusz Osyra. Dzięki udziałowi w grze miejskiej na pewno poznacie mniej znane zakątki Częstochowy. Będzie o historii, będzie policyjne śledztwo niemal jak prawdziwe i nie zabraknie nagród:

Jakub Wójcik: Zapisy na naszej stronie na facebook-u Działamy Pomagamy, na stronie biblioteki i także pojawią się plakaty, na których będą kody QR zarówno do strony z informacjami jak i zapisów. Gra miejska 3 czerwca zaczynamy o godzinie 10.

Agata Jarosz: Na placu Biegańskiego.

Jakub Wójcik: Nie jest to termin przypadkowy, bo wypada zaraz po Dniu Dziecka, więc jest to ciekawy zbieg okoliczności. Z myślą o wszystkich najmłodszych mieszkańcach naszego miasta. Przewidujemy ciekawe nagrody. Będą nagrody niespodzianki.

– kolejne karty gry miejskiej odkrywali Agata Jarosz i Jakub Wójcik. Zabawa na terenie miasta 3 czerwca, ale zapisy tylko do soboty 27 maja. Do gry zaproszone są kilkuosobowe zespoły, udział jest darmowy. Zadanie realizowane jest w ramach Inicjatyw Lokalnych na 2023 rok i dofinansowane ze środków Miasta Częstochowy. Wydarzeniu patronuje Radio Jura.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024