Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grudniowa sesja Rady Miasta wciąż zdalnie. Radni spotkają się w czwartek o 12:00

Facebook Twitter

Radni obradują nadal zdalnie, w czasach pandemii bezpośrednie posiedzenie w sali sesyjnej nie jest możliwe, słyszymy w biurze rady. Przewodniczący częstochowskiej Rady Miasta na czwartek (02.12.) zwołał sesję. Do podjęcia są decyzje, które muszą zapaść jeszcze przed końcem roku.

To zwyczajowo kwestie finansowe związane ze zmianami jeszcze w bieżącym budżecie, ale i wieloletniej prognozie miejskich finansów. Od południa przewidziano w pierwszej części dyskusję na zadane tematy i odnośnie planowanych uchwał, w drugiej części obrad po przerwie odbędzie się cykl głosowań.

Obrady skupią się na: zadaniach z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i środków finansowych na te cele, odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach chronionych na terenie Częstochowy czy na temacie dzierżawy miejskich nieruchomości, na co radni muszą wyrazić najpierw zgodę.

Tematem obrad będą też przymiarki do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na Parkitce, w Kiedrzynie i Błesznie czy wreszcie kwestia nazwy dla mostu nad Wartą w ul. Mirowskiej. Ma być on nazwany Mostem Rewolucji 1905 roku.

Radni w sposób zdalny spotkają się o godz. 12.00.

Sesję możecie oglądać TUTAJ

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022