Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grubson nie wystąpi w Częstochowie. Wichura pokrzyżowała plany organizatorom finału WOŚP na pl. Biegańskiego

Facebook Twitter

Porywisty wiatr i nadal obowiązujące ostrzeżenie IMGW 2 stopnia - powodem przeorganizowania dzisiejszych (30.01) wydarzeń jakie zaplanowano na Placu Biegańskiego w ramach 30. jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

fot. wosp.czest.pl

Częstochowski Sztab poinformował, że właśnie ze względu na „niesprzyjające warunki pogodowe wszystkie koncerty zostają odwołane”. Nie oznacza to jednak, że imprezy pod ratuszem w ogóle nie będzie. Zgodnie z wcześniej przygotowanym planem odbędą się pozostałe zaplanowane na dziś atrakcje, zapewniają koordynatorzy WOŚP. Odbył się już m.in. X Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”.

Decyzję o odwołaniu koncertów skomentowała na oficjalnym profilu WOŚP Częstochowa – Amelia Cierpiał, która miała wystąpić jako pierwsza na scenie, tuż po godzinie 13.00. Jak czytamy w jej wpisie: ” Spodziewałam się że tak będzie. Najważniejsze to wesprzeć akcję w taki czy inny sposób, bez względu na pogodę! Siema!”.

Na placu Biegańskiego i w innych rejonach Częstochowy od rana możecie spotkać wolontariuszy z puszkami. Wydarzenie tradycyjne zakończy o godzinie 20.00 światełko do nieba.

Przed rokiem częstochowianie zebrali łącznie 465 000, 79 zł. Rekord padł w 2020 roku, wtedy udało się zgromadzić 551 445, 85 zł. Dla porównania, podczas pierwszego finału w naszym mieście, jaki odbył się w 1993 roku zebrano 250 mln starych złotych.

fot. wosp.czest.pl

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj