Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Groźny wypadek z udziałem dwóch autokarów przewożących dzieci w Pankach

Facebook Twitter

Groźny wypadek z udziałem dwóch autobusów przewożących dzieci i samochodu osobowego. Do wypadku doszło w czwartek (24.09) ok godziny 15.20 w Pankach, na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia oraz Górniczą, relacjonuje mł. asp. Joanna Wiącek - Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

Jadący drogą wojewódzką, ulicą Tysiąclecia autokar od strony Olesna w kierunku centrum Panek przewoził dzieci, które wracały z basenu. Były to dzieci w wieku szkolnym – od 7 do 10 lat. W autokarze tym znajdowało się 46 osób, 42 osoby to dzieci i 3 opiekunów, i kierowca. Natomiast drugim autokarem, który poruszał się drogą podporządkowaną, ulicą Górniczą, jechało 5 osób w tym 3 dzieci, opiekun i kierowca. Kierowca tego autokaru rozwoził dzieci po zakończonych lekcjach. 

Ze wstępnych ustaleń kłobuckiej policji wynika, że jeden z kierowców autobusów wymusił pierwszeństwo.

Kierowca tego autokaru, który poruszał się drogą podporządkowaną prawdopodobnie nie udzielił pierwszeństwa jadącemu drogą z pierwszeństwem kierowcy, który jechał w stronę centrum Panek. W zdarzeniu tym uczestniczyło jeszcze auto osobowe, które jechało za autokarem od strony Olesna. Pojazdem tym poruszała się kobieta, nie było innych pasażerów. Kobieta nie odniosła obrażeń w wyniku tego zdarzenia. 

Akcja ratownicza już się zakończyła. Uczestniczyły w niej 4 karetki pogotowia i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Łącznie w wypadku poszkodowanych zostało 12 osób.

Z tych 12 osób 7 zostało przewiezionych do częstochowskich szpitali celem dalszej diagnostyki. Wśród tych 7 osób 4 to dzieci, 1 opiekun i 2 kierowców. Z informacji, jakie na chwilę obecną posiadamy wynika, że u żadnej z tych osób nie ma ryzyka zagrożenia życia.

Czworo uczniów, 1 nauczyciel i dwóch kierowców trafiło do szpitali w Częstochowie, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, mówi mł. asp. Joanna Wiącek – Głowacz z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. W tej chwili (godz.18:00) w Pankach, w miejscu zdarzenia cały czas są utrudnienia, droga jest zablokowana w obu kierunkach …

Czy policja wyznaczyła tam jakieś objazdy, o których możemy kierowcom powiedzieć?

Objazdy są wyznaczone. Pierwszy w centrum Panek – tutaj policjanci kierują ulicą Powstańców Śląskich. Drugi objazd jest wyznaczony na ulicy Krótkiej, tam również kierują w tę samą ulicę Powstańców Śląskich w stronę Krzepic.

Dzieci, które nie odniosły obrażeń zostały zabrane z miejsca wypadku przez swoich rodziców. Została im zapewniona pomoc psychologiczna.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021