Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Groźny wypadek na Rakowie. Starszy mężczyzna wpadł pod śmieciarkę [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Groźny wypadek na Rakowie, do jakiego doszło po godzinie 8.00 na pasach na wysokości placu Orląt Lwowskich. Pod koła jadącej od Alei Wojska Polskiego w stronę Kucelina śmieciarki wpadł 75-letni mężczyzna.

wypadek na Rakowie
fot. czestochowa.policja.gov.pl

[AKTUALIZACJA]

Nowe informacje w sprawie potrącenia na Rakowie

Potrącony rano na Alei Pokoju mężczyzna przechodził przez pasy na zielonym świetle, ustalili nasi dziennikarze. Do groźnego wypadku doszło rano na wysokości placu Orląt Lwowskich. Za kierownicą ciężarówki siedział 38 letni mężczyzna, był trzeźwy:

Sabina Chyra- Giereś: Około godz. 8:10 38-letni kierujący samochodem ciężarowym marki MAN najechał na mężczyznę w wieku 75 lat, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych na zielonym świetle. Pieszy wpadł pod koła ciężarówki, był ciągnięty przez nią przez około 350 metrów. Policjanci z częstochowskiej drogówki byli pierwsi na miejscu. Wspólnie ze strażakami, którzy przyjechali zaraz po nich na to zdarzenie, udzielili pomocy poszkodowanemu i rozpoczęli reanimację.

Jak informuje podkomisarz Sabina Chyra- Giereś, udało się przywrócić czynności życiowe.

Sabina Chyra- Giereś: Czynności prowadzili do przyjazdu pogotowia ratunkowego i dzięki szybkiej reakcji, i współdziałaniu służb udało się przywrócić czynności życiowe 75-letniemu mieszkańcowi Częstochowy. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki i kryminalni z komisariatu 6. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności i zgromadzony w sprawie materiał pozwolą szczegółowo wyjaśnić przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Od początku roku na drogach miasta i powiatu doszło już do 6 wypadków, w których 7 pieszych zostało rannych. W 2022 roku na naszych drogach zginęło 9 pieszych. Do kierowców apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą, do pieszych apelujemy o szczególną ostrożność na drodze.

Groźny wypadek na Rakowie w Częstochowie. Mężczyzna wpadł pod śmieciarkę

Groźny wypadek na Rakowie w Częstochowie. Jak powiedziała nam podkomisarz Sabina Chyra Giereś z Komendy Miejskiej Policji, wypadek miał miejsce na pasach, a pieszy wpadł pomiędzy koła ciężarówki.

wypadek na Rakowie

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażacy i to oni wyciągnęli 75-latka spod auta. Mężczyzna na miejscu był reanimowany, udało się przywrócić czynności życiowe, i przetransportować go do szpitala. Policja ustala na miejscu wszelkie okoliczności i przyczyny tego wypadku, wiadomo, że śmieciarką kierował 38-letni mężczyzna, był trzeźwy.

Nadal w rejonie pl. Orląt Lwowskich mogą występować utrudnienia z przejazdem. Wprowadzono tam ruch wahadłowy.

wypadek na Rakowie

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024