Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Groźne drogowe zdarzenie w Rędzinach wymusiło zmiany dla bezpieczeństwa ruchu. Zaakceptowała je GDDKiA

Facebook Twitter

Po groźnym zdarzeniu drogowym w Rędzinach, gdzie rozpędzony kierowca omal nie przejechał chłopca na hulajnodze, będą poprawki na krajowej drodze przecinającej gminę.

fot. Pixabay

Poprawi się bezpieczeństwo pieszych, pasy zostaną przesunięte i pojawi się nowa infrastruktura drogowa.

Wydarzenie jedno z wielu, ale mrożące krew w żyłach, przyczyniło się do tego, że problem przejścia dla pieszych został zauważony. Podziękowania dla Generalnej Dyrekcji Dróg, że bardzo szybko zareagowała w tym zakresie. Efektem będzie w niedługim czasie – rzędu 2-3 miesięcy – przebudowy tego przejścia. Możemy się spodziewać tego, że przejście dla pieszych zostanie przesunięte w stronę kościoła w Rędzinach o jakieś 30-40 metrów. Powstanie na jego środku wysepka, dodatkowe spowolnienie dla ruchu, a dla pieszego bezpieczeństwo, bo będzie miał możliwość zatrzymania się w połowie drogi.

Takie zapowiedzi otrzymał od GDDKiA w Katowciach – Paweł Militowski, wójt gminy Rędziny. Zmieni się lokalizacja zatoczki autobusowej, a kierowcy włączający się w centrum miejscowości do ruchu, zyskają lepszą widoczność:

Przystanek autobusowy będzie przesunięty w miejsce dotychczasowej zatoczki używanej jako parking. Kapliczka, którą mamy tutaj przy Urzędzie Gminy – przy niej zostanie wybudowany azyl, trajektoria drogi przesunięta i samochody, które wyjeżdżają z tego terenu będą miały okazję zaobserwować ruch pojazdów, które zbliżają się od strony Częstochowy

– zapowiadał nam wójt Rędzin Paweł Militowski. Inwestycje w gminie mają być zrealizowane w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj