Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gregorian Grace odwiedzi Częstochowę już 13 maja! Tylko 5 koncertów w Polsce! 

Facebook Twitter

Po kilkudziesięciu koncertach w Niemczech zespół Gregorian Grace zamierza dać 5 wyjątkowych koncertów w polskich salach koncertowych. Do tej pory każde wydarzenie kończyło się wielokrotnym bisowaniem i owacjami na stojąco. Na czym polega fenomen gregoriańskiej muzyki rozrywkowej?

Z niemieckich świątyń i sal koncertowych do Filharmonii Częstochowskiej

Dziewięcioosobowy zespół Gregorian Grace wystąpił już w wielu miastach na terenie Niemiec. W każdym z nich widownia wypełniona była po brzegi. Teraz przyszedł czas na Polskę. Grupa zawita w 5 miastach, gdzie da koncerty w renomowanych salach koncertowych. Niepowtarzalną okazję do uczestniczenia w tym niezwykłym koncercie będą mieli również częstochowianie! Wydarzenie muzyczne o którym mowa, odbędzie się już 13 maja 2022 o godz. 19:00 w Filharmonii Częstochowskiej.

Występy Gregorian Grace nawiązują do chorału gregoriańskiego. Ten tradycyjny, liturgiczny śpiew, oryginalnie wykonywany jest a capella w języku łacińskim. – Źródłem melodii chorałowych były motywy zaczerpnięte z różnych kultur Wschodu i Zachodu – wyjaśnia Michał Jan Barański, koordynator trasy koncertowej z agencji Kultura Żyje. Gregorian Grace wykonuje tradycyjne kościelne modlitwy we własnych, niepowtarzalnych interpretacjach. Oparte są one na starodawnych neumach, lecz otrzymują ducha świeżości poprzez użycie współczesnego instrumentarium.  W Częstochowie wystąpią z towarzyszeniem improwizujących muzyków oraz w magicznej, łagodnej aurze dźwięków muzyki elektronicznej. To z pewnością będzie niezwykła muzyczna podróż od starożytności do współczesności.

Koncert Gregorian Grace ma ogromną wartość kulturalną. Oprócz gregoriańskiego, surowego śpiewu chóralnego usłyszymy hity światowego formatu w niespotykanych dotąd aranżacjach. Aby pobudzić wyobraźnię widzów i sprawić, że zostaną „pochłonięci w całości” przez Gregorian Grace, dźwięki muzyki zostaną wzbogacone efektami świetlnymi dopasowanymi do każdego z utworów. Od tajemniczego światła pochodni wynurzającego się z ciemności, do pełnego, współczesnego koncertowego oświetlenia.

Jakie utwory pojawią się podczas koncertu?

Gregorian Grace łączy popkulturę z tradycyjnym śpiewem kościelnym. Podczas koncertu usłyszymy więc zarówno dzieła oparte na tradycji chrześcijańskiego śpiewu – wśród tych poważnych i liturgicznych, znajdą się również średniowieczne utwory uważane wtedy za „rozrywkowe”. Tuż obok nich, pojawią się światowe, współczesne hity przywołujące najpiękniejsze wspomnienia miłośników muzyki każdego pokolenia: m.in. Hallelujah Leonarda Cohena, Knockin’ on Heaven’s Door Boba Dylana czy Yesterday The Beatles. Wszystkie utwory, które Gregorian Grace zaprezentuje w Częstochowie, zaaranżował dla zespołu wybitny, toruński kompozytor, Jędrzej Rochecki. – Publiczność będzie świadkiem niepowtarzalnej symfonii dźwięków – zapowiada Michał Jan Barański. Chórowi towarzyszyć będą instrumenty akustyczne oraz elektryczne. Możemy być pewni, że występ Gregorian Grace poruszy nasze wszystkie zmysły.

Bilety na koncerty Gregorian Grace można zdobyć w kasie Filharmonii Częstochowskiej oraz w bileteriach internetowych eventim.pl, ebilet.pl oraz kupbilecik.pl (linki poniżej). Specjalnie dla słuchaczy Radia Jura, w bileterii KupBilecik.pl przygotowany został kod rabatowy RADIOJURA, dający 20% zniżki na zakup biletów! Warto się pospieszyć, ponieważ ich pula jest ograniczona!

Podczas trasy koncertowej w Polsce Gregorian Grace odwiedzą też: Lublin (6 maja), Łódź (14 maja), Kraków (15 maja) oraz Koszalin (4 czerwca). Aby dowiedzieć się więcej o zespole i trasie koncertowej zapraszamy na stronę internetową www.gregorian-grace.pl oraz na fanpage FB www.fb.me/gregoriangrace.official

BILETY:

https://www.kupbilecik.pl/baza/10044/Gregorian+Grace/

https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/gregorian-grace/

https://www.kupbilecik.pl/baza/10044/Gregorian+Grace/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj