Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Grajcie w szachy, zachęca arcymistrz z Częstochowy

Facebook Twitter

Serial "Gambit Królowej" bije rekordy oglądalności. Również same szachy stają się coraz popularniejsze. Rozwijają logiczne myślenie i wyobraźnie przestrzenną. W historii Częstochowy mieliśmy dwóch arcymistrzów szachowych. Jednym z nich jest Maciej Klekowski, która został ostatnio wyróżniony przez miasto i dołączył do Twarzy Przyszłości Częstochowy.

Maciej Klekowski swoją przygodę z szachami rozpoczął jako 5-latek…

to jednak nie koniec sukcesów. Lista jest długa…

Edukacyjne i wychowawcze walory gry w szachy miały być powodem wprowadzenia do szkół obowiązkowej nauki gry. Takie były plany w Polsce przed kilkoma laty. Tak się jednak nie stało…

– o zaletach gry w szachy opowiadał w rozmowie z Katarzyną Ficą arcymistrz, częstochowianin Maciej Klekowski.

Jeśli was zachęciliśmy – o szczegóły pytajcie  TUTAJ

Maciej Klekowski – W szachy nauczył się grać w wieku 5 lat, od pierwszej klasy szkoły podstawowej zaczął uczęszczać do pierwszego klubu szachowego UKS Hetman Częstochowa, którego barwy reprezentował na mistrzostwach. Swój pierwszy medal (srebrny) w seniorskich Mistrzostwach Polski zdobył w 2012 roku. Drugi w historii Częstochowy szachowy arcymistrz. Jest też wicemistrzem Polski seniorów 2015,mistrzem Polski w szachach szybkich 2016, dwukrotnym wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych/2012,2019/,trzykrotnym akademickim mistrzem Polski 2014,2016,2017,zwycięzcą IX Memoriale Pedro Lezcano w Las Palmas -Hiszpania/2018/ ,zwycięzca XIII turnieju w Figueira da Foz -Portugalia/2019/,mistrz Polski w szachach szybkich /2020/,pierwszy w historii internetowy mistrz Polski /2020/. Gra w wielu zagranicznych ligach: niemieckiej, włoskiej, tureckiej, słowackiej oraz czeskiej.W 2019 roku otworzył w Częstochowie szkołę szachową, w której pomaga innym rozwijać swoje szachowe umiejętności.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj