Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gościniec Jurajski w Koziegłowach już w sobotę. Jurajski Festiwal Kultury Ludowej pod patronatem Radia Jura

Facebook Twitter

W sobotę (20.08) polecamy Gościniec Jurajski. To propozycja dla tych, którzy lubią folklor i szukają kulturalnej oferty w środku lata. Okoliczne powiaty reprezentowane przez swoich muzyków i artystów działających na muzycznej niwie, zaprezentują się w etapie regionalnym i finale przeglądu zespołów ludowych z terenu północnej Jury.

Tym samym Koziegłowy również mają Jurajski Festiwal Kultury Ludowej:

Renata Garleja: Zaprosiliśmy cztery powiaty: będziński, częstochowski, myszkowski i zawierciański, i w tychże powiatach odbył się Jurajski Festiwal Kultury Ludowej na 1. etapie. Tam w kategoriach zespoły taneczne, śpiewacze, kapele, instrumentaliści, soliści, zespoły obrzędowe razem zmagali się o to, żeby właśnie 20 sierpnia wystąpić na naszej scenie i zdobyć Grand Prix

– mówi Renata Garleja, dyr. Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach. Przypomnijmy, każdą gminę w wybranej kategorii będzie reprezentował tyko jeden wykonawca bądź zespół.

Renata Garleja: Ta idea jest bardzo ważna, ponieważ z całego serca nasza instytucja pragnie chronić kulturowe dziedzictwo. To jest sól naszej ziemi. Polska wieś niestety przeobraża się. Chodzi o to, żeby zachować, zatrzymać tę naszą piękną tradycję, czyli zdrową żywność, obyczaj, rękodzieło, wszystko, co było kiedyś piękne i wywodziło się z polskich wsi.

Polecamy. Festiwal pod hasłem Gościniec Jurajski odbędzie się w Koziegłowach w sobotę 20 sierpnia od godz. 12:00, a całość zwieńczy zabawa taneczna. Warto odwiedzić Centrum Rekreacji przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury. Festiwalowi patronuje Radio Jura.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023