Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Górskie szczyty Wisły i Ustronia połączone mobilną aplikacją

Facebook Twitter

Wyjdź z domu i wyrusz na szlak – zapraszają górskie miejscowości. Ustroń i Wisła wychodzą z kolejnym ciekawym pomysłem spędzania wolnego czasu. Od czerwca do końca sierpnia zachęcają do udziału w wyzwaniu „Zdobądź 6 szczytów i skompletuj nagrodę”.

fot. Pexels/ Pixabay

To dobra okazja, by spędzić trochę czasu z naturą, ale też, by bliżej poznać zielone zakątki naszego województwa. W pokonywaniu szlaków i zdobywaniu szczytów pomoże specjalna aplikacja.

Czas pandemii i długie okresy izolacji spowodowały, że wszyscy doceniliśmy piękno otaczającej nas przyrody. Turystyka górska w tym czasie była jednym z najczęściej uprawianych sportów

– tłumaczy Tadeusz Papierzyński z wiślańskiego magistratu.

Wspaniałe widoki, zachwyt nad pięknem naszych szlaków górskich oraz korzyści zdrowotne to rzeczy, które nigdy nie były tak bardzo doceniane, jak w okresie pandemii. Naszym celem, obecnie poprzez program „Zdobywamy szczyty” jest podtrzymanie tego pozytywnego trendu, a dodatkowo chcemy dać motywację do tych działań, aby zmobilizować jak największą ilość osób. Do zdobycia w ramach wyzwania jest 6 szczytów – 3 w Ustronie i 3 w Wiśle. Za zdobycie każdego z nich osoba wędrująca może odebrać pamiątkową wypaloną w drewnie wizualizację szczytu, który zdobyliśmy.

Każda ze zbytych nagród łączy się z innymi. Po skompletowaniu wszystkich sześciu otrzymamy przestrzenną panoramę szczytów Wisły i Ustronia. To piękna pamiątka z Beskidów.

Aby szczyt został zaliczony trzeba zeskanować kod ze specjalnych tabliczek znajdujących się na początku szlaku i na szczycie danej góry. Do tabliczek doprowadzi nas kompas – aktywowany w aplikacji. W Wiśle należy zdobyć Baranią Górę, Soszów i Trzy Kopce Wiślańskie, natomiast w Ustroniu Czantorię, Równicę i Górę Orłową.

W zdobywaniu szczytów pomoże aplikacja na komórkę KompasGo. Uczestnicy korzystają z rabatów na wielu punktach trasy oraz otrzymują nagrody za przejście trasy.

Więcej o aplikacji na kompasgo.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021