Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gorące lato nad wodą w Parku Lisiniec i przy Dekabrystów, a od soboty także w Koniecpolu, informuje Sanepid

Facebook Twitter

Gorące lato zachęca do korzystania z atrakcji nad wodą. Służby przypominają, aby korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych kąpielisk. Do tego apelu przyłącza się też Sanepid.

fot. Pixabay

Powiatowa stacja kontroluje przez cały sezon jakość wody w miejscach gdzie szukamy ochłody:

Edyta Kapelka: Bezpiecznym miejscem na terenie Częstochowy jest kąpielisko Bałtyk-Adriatyk na terenie Parku Lisiniec. Tam zostało uruchomione kąpielisko 18 czerwca, sezon będzie trwał do 28 sierpnia. Przeprowadzono pierwsze badanie jakości wody. Woda będzie przez cały sezon kontrolowana. Obecnie woda spełnia obowiązujące wymagania. Kąpielisko jest też zabezpieczone przez ratowników, wydzielone jest miejsce kąpieli dla dzieci, zapewnione sanitariaty według obecnych norm.

– o czystości wody informowała Edyta Kapelka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Nad częstochowskim Adriatykiem w ramach przygotowań do sezonu rozsypano na plaży kolejnych 300 ton piasku z Łeby. W parku działa ponownie wypożyczalnia sprzętu pływającego, a codziennie od 10:00 do 20:00 bezpieczeństwa pływających strzeże WOPR. W mieście bezpiecznie można się ochłodzić również na basenie letnim przy ul. Dekabrystów, tego lata działa od 10:00 do 20:00.

Gdzie można pływać na terenie powiatu częstochowskiego?

Od 2 lipca Sanepid poleca bezpieczne kąpielisko w Koniecpolu.

Edyta Kapelka: Wpłynęła informacja o uruchomieniu kąpieliska na zalewie w Koniecpolu, zaplanowane jest od 2 lipca. Wszędzie przed uruchomieniem jest prowadzone badanie czystości wody, czy spełnia ona normy i czy jest bezpieczna

– informowała mieszkańców rzecznik częstochowskiego Sanepidu Edyta Kapelka.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024