Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gminy subregionu północnego wspólnie po unijne pieniądze na gospodarkę odpadami? Głosować będzie Rada Miasta

Facebook Twitter

Do podziału będą pieniądze unijne na kolejny okres, dlatego subregion północny chce współpracować w nowym porozumieniu, aby pozyskać finanse na wspólną gospodarkę odpadami.

Częstochowa na tym polu planuje porozumieć się z okolicznymi miejscowościami na północy województwa. Tematem zajmie się teraz Rada Miasta:

Radni będą dyskutowali, a później głosowali projekty uchwał m.in. w sprawie wyrażenia woli stworzenia wspólnego z gminami subregionu północnego województwa śląskiego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych. Ta inicjatywa wiąże się z nowym okresem programowania środków unijnych, a także ścisłą współpracą subregionalną w tym zakresie.

Zagadnienie trafia pod dyskusję i głosowanie na czwartkowej sesji, która 30 września o 13:00 (pierwotnie o 12, ale z przyczyn technicznych start został przesunięty o godzinę) rozpocznie się w Częstochowie. Jak informuje Włodzimierz Tutaj – rzecznik w magistracie, prace rady będziemy mogli śledzić internetowo, obrady znów zaplanowane są w systemie zdalnym.

LINK DO TRANSMISJI

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj