Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gmina Poczesna tak jak Olsztyn, chce mieć swój własny transport – także bezpłatny

Facebook Twitter

Poczesna chce mieć swój własny transport. Ma być on bezpłatny i służyć mieszkańcom pod częstochowskiej gminy. W gminie Poczesna aktualnie trwa przebudowa wielu dróg. Po licznych interwencjach mieszkańców w związku z utrudnieniami, samorząd zdecydował się postawić na bezpłatny transport zastępczy, tam gdzie nie mogły dojechać autobusy podmiejskie.

fot. gminapoczesna.pl

I wydaje się, że ten pomysł lokalnej komunikacji sprawdził się na tyle, że Poczesna chciałaby być mieć swój własny tabor. Trwają właśnie konsultacje, na jakich trasach autobusy miałyby jeździć w przyszłości i kto mógłby realizować kursy. Mimo tych działań, gmina zapewnia, że nie chce zrezygnować ze współpracy z częstochowskim MPK. Trwają także rozmowy z władzami Częstochowy, które dotyczące ustalenia kluczowych ciągów dla komunikacji m.in. dla miejscowości Poczesna, Brzeziny, Słowik, Huta Stara B czy Wrzosowa.

Taką bezpłatną publiczną komunikację gminną będzie mieć też podczęstochowski Olsztyn. Nowe linie mają wozić pasażerów między poszczególnymi miejscowościami już od sierpnia.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023