Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gmina Ciasna: Wypadek w Glinicy. W kosz podnośnika uderzyła ciężarówka, zginął 53-letni mężczyzna. Sprawą zajęła się prokuratura

Facebook Twitter

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj (14.12) na DK11 w Glinicy, w gminie Ciasna. Ciężarówka uderzyła w kosz podnośnika, w którym znajdowały się dwie osoby. Jedna z nich zmarła. Sprawą zajmuje się prokuratura. 

fot. lubliniec.policja.gov.pl

Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca w kierunku Lublińca ciężarówka uderzyła w znajdujący się bezpośrednio nad drogą kosz podnośnika, w którym przebywało dwóch mężczyzn. Mieli oni wykonywać pracę związane z montażem oświetlenia. Na skutek uderzenia obydwaj mężczyźni wypadli z kosza doznając poważnych obrażeń ciała. Obaj zostali przewiezieni do szpitala w Częstochowie. Niestety pomimo szybkiej akcji ratunkowej jeden z mężczyzn, 53-letni zmarł. Policjanci na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny. Wiadomo, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora pozwoli ustalić przyczyny oraz szczegółowy przebieg tego tragicznego wypadku.

fot. lubliniec.policja.gov.pl

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą szczególnie w szybko zmieniających się zimowych warunkach

W miejscach, gdzie prowadzone są prace na drodze lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie kierowcy powinni wzmóc swoją czujność i zdjąć nogę z gazu. Pamiętajmy, że zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna, a na drogach może być ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania oraz na naszą sprawność psychofizyczną. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu ostrożności szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj