Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gmach nowego sądu przy św. Rocha jednak z poślizgiem

Facebook Twitter

Budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego w Częstochowie przy ul. św. Rocha jednak z opóźnieniem. Ostatnie półrocze to był czas intensywnych robót, ale nie udało się ich ukończyć. 

Prace nadal trwają mimo wcześniejszego aneksowania umowy i przedłużenia terminów wykonawcy. Zgodnie z tymi zapisami wszystko miało być gotowe do 21 grudnia ubiegłego roku.

W połowie 2022 inwestor zgodził się na przedłużenie prac o 3 miesiące, ale okazało się to niewystarczające. W styczniu wpłynął nowy wniosek o wydłużenie czasu do oddania gotowej inwestycji

– poinformował rzecznik sędzia Dominik Bogacz.

Na razie decyzja jeszcze nie zapadła. Pismo ma być rozpatrywane na dniach. Wtedy będzie wiadomo jak długo jeszcze Przemysłówka będzie na placu budowy.

Cala umowa opiewała na blisko 112,5 mln złotych. Celem inwestycji jest zapewnienie odpowiednich warunków lokalowych i logistycznych. Planowany jest też podział sądu na dwie jednostki – Sąd Rejonowy Częstochowa – Południe oraz Północ. Ta druga zostanie ulokowana przy ul. św. Rocha. Docelowo Sąd Rejonowy w naszym mieście będzie miał więc dwie lokalizacje, bo siedziba Sądu Rejonowego Częstochowa – Południe pozostanie przy ul. Dąbrowskiego.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024