Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Główny Inspektor Sanitarny zmienił wytyczne dla żłobków i przedszkoli

Facebook Twitter

Oznacza to, że Żłobek Miejski w Częstochowie może obecnie przyjąć ponad 200 dzieci.

Zwiększone zostały także limity dla grup przedszkolaków w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych z naszego miasta:

To jest dobra informacja. Bardzo wiele osób musiało podjąć pracę, dlatego, że 12.07 kończy nam się okres pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko w wieku do lat 8. Te osoby, które do tej pory korzystały z tego przywileju, będą wracać do pracy. Jeżeli to dziecko jest małe to przedszkole spełni tę funkcję, czyli w momencie kiedy najpierw mieliśmy grupy 12-osobowe, później 16, teraz 25-osobowe , daje to rodzicom przywilej zaopiekowania dzieci. Jeżeli ktoś przebywał cały czas na urlopie i w tej chwili jest konieczność powrotu do pracy to rozszczelnienie daje pewien przywilej rodzicom. Oni będą spokojni, że dziecko będzie bezpieczne i będzie mogło przebywać w przedszkolu pod opieką wykwalifikowanej kadry.

– mówił Grzegorz Papalski – Naczelnik Wydziału Edukacji UM. Jak zapewnia- placówki są w pełni przygotowane na „nowe” realia:

Mamy mniej więcej taki ruch na pół, czyli na 44 przedszkola, 20 pełni dyżury na zmianę. Z tym, że w tej chwili byliśmy w stanie opiekować się grupami teraz 25-osobowymi, czyli w zasadzie bardzo duże zwiększenie. Żadne z dzieci , którego rodzice deklarują chęć opieki, nie zostanie bez wsparcia.

Co się zmieniło po nowych wytycznych GIS-u?

Jest możliwość przebywania w jednej grupie dzieci w wieku przedszkolnym do 25-ciu dzieci i zwiększono przestrzeń pobytu na pobyt zbiorowy. Dozwolone jest zabieranie zabawek z domu i zmieniono organizację pracy grupy, np. dzieci, które przychodzą do przedszkola, mogą się zbierać w jednym pomieszczeniu i wprowadzono tę nowość, która jest bardzo ważna z punktu widzenia już września, czyli nowego roku szkolnego, umożliwiono udział rodziców w odbywaniu przez dziecko okresu adaptacyjnego w placówce wychowania przedszkolnego. To pozwoli rodzicom tych dzieci, które będą rozpoczynały swoją przygodę z edukacją, z przedszkolem, na spokojne przygotowanie do rozpoczęcia zajęć.

– informuje Grzegorz Papalski Naczelnik Wydziału Edukacji UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj