Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Głosowanie w Częstochowie. W których komisjach było najwięcej wyborców?

Facebook Twitter

Władze Częstochowy podsumowują udział mieszkańców w niedzielnym głosowaniu i podkreślają wyższą frekwencję w mieście niż w całym regionie. W których częściach miasta częstochowianie zmobilizowali się najbardziej?

Głosowanie w Częstochowie

Głosowanie w Częstochowie – jaka frekwencja?

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła w Częstochowie 43,3%. Tymczasem średnia w kraju to 40,65%, frekwencja wojewódzka to 40,31%. W miejskich obwodach głosowania były spore różnice odnośnie aktywności mieszkańców.

W stałych obwodach najniższy wskaźnik wyborców przy urnach to 22,3%, a najwyższy 55,1%. Taką frekwencję zanotowano w obwodzie nr 126 w Szkole Podstawowej nr 29, która znajduje się przy ul. św. Rocha. Wyniki powyżej 50% udało się uzyskać w sumie w 12 komisjach: to trzy punkty na Tysiącleciu, dwa w dzielnicy Parkitka, trzy obwody na Północy oraz na Lisińcu i wspomnianej Grabówce. Tu głosowaliśmy najchętniej.

Wyniki powyżej 50% były także w dwóch tzw. obwodach odrębnych – nr 127 w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mickiewicza (64,71%) oraz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza (54,55%).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj