Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprawdź, gdzie możesz się zaszczepić

Facebook Twitter

Nałożenie obostrzeń na osoby niezaszczepione spowodowały masowy szturm na punkty szczepień. Tak wygląda sytuacja m.in. w Austrii czy Czechach. W Polsce takich rozwiązań nie zastosowano, ale medycy ciągle apelują, aby skorzystać ze szczepionek i przyjąć tę formę ochrony przed wirusem.

Ministerstwo Zdrowia,szczepienia przeciwko HPV
Fot. Pixabay

Część powszechnych punktów szczepień z końcem lata zostało zamkniętych z uwagi na coraz mniejsze zainteresowanie, jednak bez problemu znajdziemy mniejsze punkty, gdzie można przyjąć pierwszą i kolejne dawki szczepionki.

Jeśli chcemy przyjąć szczepionkę np. w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, powinniśmy się zarejestrować. Z pomocą przychodzi ogólnopolska infolinia i numer 989. Można to zrobić samemu bądź zapisać może nas ktoś bliski z rodziny. Podczas rejestracji wybierzemy dokładny termin oraz miejsce szczepienia.

Zarejestrować się można również elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

Trzecia forma to bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień, na miejscu uzgodnienie terminu wizyty i przyjęcia dawki.

Możemy również wysłać SMS o treści szczepimy się na jeden z dwóch numerów komórkowych i w takie formie uzyskamy termin i miejsce szczepienia.

W województwie śląskim obecnie można przyjąć szczepionkę w niespełna tysiącu miejsc.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024