Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gdzie można sprawdzić rozkład jazdy MPK? Są zmiany!

Facebook Twitter

Rozkład jazdy autobusów i tramwajów MPK jest obecnie dostępny na stronie live.mpk.czest.pl oraz poprzez portal miejski. W związku ze zmianą zakresu zadań oraz wprowadzoną równolegle modyfikacją strony Miejskiego Zarządu Dróg, nieco zmieniła się dostępność rozkładu jazdy dla zainteresowanych w sieci- informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Częstochowy.

Jak już informowaliśmy od kwietnia br. organizacja transportu publicznego w mieście została wydzielona ze struktury MZD, a sprawami związanymi z transportem zajmuje się obecnie Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta. Równolegle z tymi zmianami Miejski Zarząd Dróg zmodyfikował swoją stronę internetową mzd.czest.pl, na nowej nie umieszczając już zakładki z rozkładem jazdy MPK. Czasowo przestał być więc dostępny statyczny rozkład jazdy na tej stronie, a także link do tego rozkładu poprzez stronę częstochowskiego MPK.

Obecnie portal miejski (w zakładce: Miasto/Komunikacja/informacje dla pasażerów) linkuje do tradycyjnego rozkładu jazdy na dawnej stronie MZD, a strona MPK – do dynamicznego rozkładu jazdy dostępnego w aplikacji live.mpk.czest.pl.

Jest to sytuacja przejściowa jak wyjaśnia magistrat – do momentu powstania docelowego zasobu nowej wersji portalu miejskiego, który także wkrótce zastąpi obecny moduł strony www.czestochowa.pl.

Wszystkie aplikacje na smartfony korzystające z rozkładów MPK powinny nadal działać bez zakłóceń.

Link do rozkładu MPK na dotychczasowej stronie MZD:
http://archiwum.mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/rozklady-jazdy

Wyszukiwarka połączeń oraz mapa sieci komunikacyjnej na dotychczasowej stronie MZD:
http://archiwum.mzd.czest.pl/publiczny-transport-zbiorowy/wyszukiwarka-polaczen-i-mapa-ukladu-komunikacyjnego

Dynamiczny rozkład jazdy w aplikacji live.mpk.czest.pl:
https://live.mpk.czest.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj