Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gdzie będą grać Skra Ladies w nowym sezonie? Dziewczyny awansowały do Ekstraligi Kobiet

Facebook Twitter

Jak już wiecie z wiadomości Radia Jura, zespół piłkarski Skra Ladies wywalczył ogromny sukces, związany z awansem do najwyższej klasy rozgrywek.

skra ladies
fot. ks-skra.pl

Piłkarki Skra Ladies – gdzie będą grały?

Radio Jura dopytywało, gdzie w najbliższym sezonie FC Skra Ladies będzie podejmowało przeciwniczki w Ekstralidze Kobiet. Problemy związane z odpowiednim boiskiem czy zapewnieniem miejsc dla kibiców w Skrze są od dawna znane.

Patryk Mrugacz: Nie jestem w stanie dzisiaj na to odpowiedzieć. Pewnie więcej informacji będzie po 15 czerwca, jak będziemy wiedzieć już mniej więcej, jak to wszystko wygląda. Myślę, że tych kibiców wcale nie mamy mało i tutaj fajnie, jeśli byłaby możliwość wszystkich pomieścić i żeby mieli też miejsca siedzące i normalnie mogli w tych meczach naszych uczestniczyć. Natomiast to są sprawy, które nie zależą od nas, a zespół już przyzwyczaił się do tego, że my się skupiamy na tym, na co mamy wpływ. Mieliśmy wpływ na to, że możemy awansować i tak dobrze pracować, żeby to zrobić.

fot. ks-skra.pl

Podopieczne trenera Patryka Mrugacza wygrały kluczowe pojedynki, zapewniając sobie awans do Orlen Ekstraligi. Kibiców przybywa, popularność kobiecej piłki nożnej rośnie, warto byłoby oklaskiwać w Częstochowie nasze zawodniczki.

Patryk Mrugacz: Piłeczka jest po drugiej stronie, czyli ludzi zarządzających klubem, ludzi zarządzających miastem. Żeby to docenić, rzucę kamyczek i powiem, że Częstochowa stoi takim mocnym okopem na tym, że trzeba doceniać kobiety i trzeba się na tym skupiać, żeby one też miały równouprawnienie. Więc myślę, że teraz jest dobry moment na to, żeby przemienić słowa w czyny i pokazać, że potrafimy. Ta dyscyplina z takiej niszowej w ostatnich trzech latach rozwinęła się na tyle mocno, że dzisiaj naprawdę zainteresowanie jest duże.

Mówił trener kobiecej drużyny Skra Ladies Patryk Mrugacz.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj