Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

GDDKiA podsumowała autostradowe inwestycje w ub. roku. Część sfinalizuje już w 2023

Facebook Twitter

Do najważniejszych inwestycji jakie GDDKiA podjęła w 2022 w naszym regionie należą te związane z zakończeniem A1-ki.

fot. GDDKiA

Podsumowano istotne dla poruszania się po naszym regionie ubiegłoroczne przedsięwzięcia autostradowe. Część z nich doczeka się finalizacji w tym roku.

Marek Prusak: Zakończenie budowy 17-sto kilometrowego odcinka pomiędzy granicą województwa Śląskiego i Łódzkiego a węzłem Częstochowa Północ oraz podpisanie umowy na zakończenie budowy na odcinku pomiędzy węzłami Częstochowa Północ, a Częstochowa Blachownia. 1 czerwca 2022 r. uzyskaliśmy ostateczną decyzję na użytkowaniem najbardziej na północ położonego odcinka pomiędzy węzłem Częstochowa Północ a granicą województwa.

– mówi Marek Prusak z GDDKiA w Katowicach. W zeszłym roku została podpisana ostatnia umowa, która kończy proces budowy ostatniego 20 km odcinka A1 w województwie śląskim. Ostatnie prace potrwają do czerwca tego roku:

Marek Prusak: 14 czerwca podpisaliśmy umowę na wykonanie pozostałych do zrealizowania prac niżej położonego odcinka pomiędzy Częstochową Północ a Blachownią. Obejmuje ona budowę dróg serwisowych, technologicznych oraz dobudowę trzeciego pasa ruchu o długości prawie 2 kilometrów, wybudowanie drogi dojazdowej dla połączenia ul. Prostej w Mykanowie z ul. Połaniecką w Częstochowie oraz przebudowanie skrzyżowania DK 46 z drogą powiatową i gminną w Blachowni.

W 2022 roku zyskaliśmy jako kierowcy dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych, między węzłami Częstochowa Północ oraz Częstochowa Blachownia. Póki co to parkingi przy autostradzie A1, ale czekają na rozbudowę zaplecza:

Marek Prusak: Kierowców ucieszy zapewne fakt, że w luty 2022 roku zakończyliśmy budowę dwóch par MOP-ów, czyli miejsc obsługi podróżnych w miejscowości Gorzelanka i Wierzchowisko. Do 15 marca czekamy na oferty firm zainteresowanych dzierżawą MOP-ów Wierzchowisko Wschód i Zachód. Przyszli dzierżawcy dostosują je do funkcji komercyjnej budując na nich stacje paliw oraz obiekty gastronomiczno-handlowe (…).

– informował Marek Prusak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024