Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Gang złodziei samochodów aresztowany [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Gang złodziei samochodów rozbity, sąd w Myszkowie wydał nakaz aresztowania 2 mężczyzn z Ukrainy. W sumie 6-osobowa grupa zajmowała się także handlem narkotykami.

Policjanci z komendy wojewódzkiej od kwietnia zajmowali się sprawą grupy przestępczej, której członkowie od zeszłego roku na terenie całej Polski kradli samochody. Oferowali je do sprzedaży, a także handlowali częściami do nich. W skoordynowanej akcji wielu służb na terenie województwa śląskiego i małopolskiego
zatrzymano w sumie 6 osób: 3 obywateli Ukrainy w wieku 31, 32 i 53 lat oraz trzech obywateli Polski w wieku 39 i 40 lat. Mundurowi znaleźli m.in. 4 motocykle i samochód osobowy oraz części samochodowe o wartości ok. 500 tys. zł. To m.in. 11 silników samochodowych i 16 skrzyń biegów. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne wykorzystywane przez przestępców do kradzieży pojazdów i 56 tys. zł. Zatrzymani mieli także dużą ilość narkotyków – 1,5 kg amfetaminy i 300 gramów marihuany, a także sprzęt i aparaturę służące do prowadzenia profesjonalnej plantacji konopi.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów, paserstwa oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Myszkowie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące dwóch obywateli Ukrainy. Pozostali z zatrzymanych trafili pod policyjny dozór oraz zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci i prokuratura nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024