Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Galerie handlowe ponownie otwarte

Facebook Twitter

Kończy się trzeci lockdown. Jest decyzja rządu o "odmrożeniu" handlu. Do otwarcia szykują się wszystkie sklepy znajdujące się w Galerii Jurajskiej. Od 1 lutego ponownie zrobimy tam zakupy.

fot. Galeria Jurajska

To decyzja na którą czekaliśmy od dawna, mówi Violetta Dziubin-Łuszczyk:

My wszyscy byliśmy pełni nadziei, że odmrożenie nastąpi w połowie stycznia. Teraz też z niepokojem czekaliśmy, jaka będzie decyzja rządu, natomiast nasi najemcy chyba jednak są olbrzymimi optymistami, ponieważ od kilku dni trwają prace nad przygotowaniem salonów do otwarcia, zatowarowaniem. Cieszymy się, że wreszcie będą mogli otworzyć swoje odrzwia dla wszystkich klientów.

Od poniedziałku (1.02), podobnie jak po jesiennym lockdownie, w najwyższym reżimie sanitarnym znów będą mogły być czynne m.in. sklepy odzieżowe, obuwnicze, perfumerie, jubilerzy, a także sklepy sportowe, z elektroniką, wyposażeniem wnętrz oraz ofertą dla dzieci. Dołączą one do działających do tej pory sklepów spożywczych, meblarskich, księgarni, drogerii, czy aptek.

Przez te kilka miesięcy mieliśmy już duże doświadczenie i mieliśmy czas, i okazję, aby dopracować w najmniejszych szczegółach wszystkie procedury. Na terenie całej Galerii Jurajskiej dostępnych jest ponad 50 miejsc, w których można dokonać dezynfekcji rąk, można otrzymać bezpłatnie maseczkę w punkcie informacyjnym, jeżeli ktoś jej nie ma, zapomniał, zepsuła się, bądź nie chce jej dokupić a kupić też można w wielu punktach. Wszędzie istnieją instrukcje, na terenie całego obiektu, instrukcje mycia rąk, zakładania, zdejmowania bezpiecznego maseczek. Na każdym z salonów, sklepów widnieje informacja o limicie osób, jakie mogą przebywać na terenie sklepu. Przed wielkopowierzchniowymi sklepami ustanowione są również miejsca na oczekiwanie ze wskazaniem dystansu, jaki należy zachować. Na pasażach, na podłogach istnieją naklejki przypominające o konieczności zachowania dystansu

– to jednak nie wszystkie działania podejmowane przez Galerię, w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa…

Przez te kilka miesięcy mieliśmy już możliwość wprowadzenia zasad nawet bardziej rygorystycznych niż jest to nakazane prawem. Nasze serwisy sprzątające wielokrotnie w ciągu dnia dezynfekują wszystkie powierzchnie narażone na dotykanie, czyli panele wind, poręcze schodów ruchomych. Wszystkie często dotykane powierzchnie są cały czas, wielokrotnie dezynfekowane.

– dodaje Violetta Dziubin-Łuszczyk dyrektor ds. marketingu. Niestety już teraz wiadomo, że lokale gastronomiczne póki dalej prowadzić będą sprzedaż wyłącznie na wynos i z dostawą, tak jak ma to miejsce od blisko 3 miesięcy. Zamknięte pozostanie kino, a także siłownia. Zniesione zostają natomiast tzw. „godziny dla seniorów”, tzn., że w godzinach od 10 do 12 w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach zakupy będą mogli zrobić wszyscy. Na terenie galerii obowiązywać będzie nadal nakaz zasłaniania nosa i ust, a także obowiązek dezynfekowania rąk i zachowania dystansu społecznego.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 marca 2023