Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Galeria Jurajska uruchomiła dwie bezpłatne linie autobusowe

Facebook Twitter

Częstochowskie centrum handlowe boryka się z problemami komunikacyjnymi, odkąd przy przebudowie DK91, zamknięty jest swobodny  dojazd w ten rejon miasta. 

Mieszkańcy Częstochowy i okolic zyskali aż 2 nowe linie autobusowe, okazuje się, że można nimi bezpłatnie dojechać do Galerii Jurajskiej. Wprowadziło i sfinansowało je samo centrum handlowe, które w tym celu porozumiało się z jednym z przewoźników. Pierwsza z linii poprowadzona jest w obie strony na trasie Olsztyn – Częstochowa przez Srocko i Olsztyn. Autobus zatrzymuje się na 20 przystankach. Druga linia, również w obie strony, obejmuje odcinek Poczesna – Częstochowa przez Wrzosową i Poczesną. Na trasie znajduje się łącznie aż 28 przystanków. Obie linie specjalne oznaczone jako „Jurajska Bus” działać będą do 30 kwietnia. Dodatkowo, jeden z pojazdów jest niskopodłogowy i przystosowany do potrzeb m.in. osób niepełnosprawnych.

Autobusy mają być receptą na objazdy, zmiany i korki, na które skarżyli się mieszkańcy oraz osoby dojeżdżające z okolicznych miejscowości.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj