W ramach 4 rundy siatkarskiej 1 ligi kobiet, nasze siatkarki przegrały w Hali Sportowej Częstochowa z podopiecznymi Nicoli Vettoriego 1:3 (17:25, 25:19, 12:25, 17:25).

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Opola, które prowadziły od początku seta i zakończyły zwycięsko pierwszą partię. Częstochowianka z kolei, kontrolowała sytuację w drugim secie, który zwyciężyła do 19. Wydawało się, że nasze siatkarki złapały właściwy rytm i powalczą o wygraną w trzecim secie. Nic bardziej mylnego – zawodniczki UNI Opole zagrały w tej partii koncertowo i pozwoliły Częstochowiance na zdobycie zaledwie 12 punktów. Najbardziej emocjonujący był czwarty, jak się okazało ostatni set spotkania. Od początku gra toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 14:14, kiedy to drużyna gości odskoczyła na 4 punkty. Częstochowianka doprowadziła jeszcze do stanu 19:21, ale końcówka seta należała zdecydowanie do Opolanek. które wygrały seta do 17 i cały mecz 3:1.

Posłuchajcie jak „na gorąco” to spotkanie skomentował trener „Czanki” – Andrzej Stelmach:

Trener Stelmach w każdym secie rotował składem. Czy taki był plan na grę? Czy to była reakcja na wydarzenia boiskowe?

A już w najbliższą sobotę „Częstochowianka” rozegra kolejny mecz, tym razem na wyjeździe. Przeciwnikami naszych dziewczyn będzie lider tabeli 1 ligi – Enea Energetyk Poznań.