Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Funkcjonariusze śląskiej KAS zlikwidowali krajalnię tytoniu na terenie powiatu kłobuckiego

Facebook Twitter

Proceder zatacza szersze kręgi, bo w tej samej sprawie wkroczono także do magazynu z nielegalnym alkoholem, który znajdował się w Bytomiu i był prowadzony przez tę samą zorganizowaną grupę przestępczą.

fot. klimkin /pixabay.com

Zatrzymano już 3 osoby.

W wyniku przeszukania hali magazynowej i samochodów funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli blisko 180 worków z tytoniem do palenia i odpadem tytoniowym oraz 23 kartony z suszem tytoniowym. Wartość ujawnionych nielegalnych wyrobów akcyzowych to 2,3 mln złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną linię produkcyjną do suszenia i cięcia tytoniu, wagi oraz wózki. Do sprawy zabezpieczono również samochody a także telefony komórkowe. 

– mówi Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w województwie. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej mężczyznom grozi kara więzienia nawet do 5 lat. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W tej samej sprawie funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze 200 kg tytoniu do palenia oraz 4,5 tys. litrów alkoholu. Nielegalne wyroby zostały ujawnione w samochodzie osobowym oraz hali magazynowej na terenie Bytomia. Właścicielem nielegalnych wyrobów okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych oraz przestępstw wynikających z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. 

– dodaje Grażyna Kmiecik, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj