Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja Ronalda McDonalda ponownie wsparła szpital przy ulicy Bony

Facebook Twitter

Nowe wyposażenie, które pomoże w opiece nad małymi pacjentami, trafiło do oddział pediatryczny Miejskiego Szpitala Zespolonego. To inicjatywa Fundacji Ronalda McDonalda i jednej z wolontariuszek.

Fundacja Ronalda McDonalda ponownie wsparła szpital przy ulicy Bony
fot. czestochowa.pl

Taka rzeczowa pomoc dla częstochowskiej lecznicy dotarła do placówki przy ul. Bony już po raz drugi.

Marcin Węc: Sprzęt medyczny dla Miejskiego Szpitala Zespolonego sfinansowała i przekazała w imieniu Fundacji Ronalda McDonalda jej przyjaciółka i wolontariuszka pani Anita Bujanowska. To kolejna taka darowizna, którą otrzymała placówka przy ulicy Bony. W lipcu ubiegłego roku trafiło tam osiem łóżek dla rodziców, którzy w czasie hospitalizacji pozostają cały czas ze swoim dzieckiem.

– jak mówi Marcin Węc z Fundacji Ronalda McDonalda, dostarczone w ubiegłym roku leżanki służą na co dzień opiekunom małym pacjentów. W tym roku zdecydowano, że przyda się m.in. dodatkowy drobny sprzęt dla oddziału:

Marcin Węc: W tym roku Miejski Szpital Zespolony wzbogacił się o profesjonalny fotel do pobierania krwi, pięć inhalatorów, dwa otoskopy do badania uszu, dwa wysokie krzesełka do karmienia niemowląt, dwie wagi niemowlęce, 10 kocyków niemowlęcych, 12 stolików i 6 krzeseł. Anita Bujanowska podczas ubiegłorocznego przekazania łóżek do Miejskiego Szpitala Zespolonego zobaczyła, jak duża jest skala potrzeb. Po rozmowie z panią ordynator i panią pielęgniarką oddziałową postanowiła z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda jeszcze bardziej się zaangażować.

– dodaje przedstawiciel fundacji Marcin Węc. Dodatkowe wyposażenie dla częstochowskiej pediatrii zostało przekazane we wtorek 30 maja.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj