Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Fundacja Rhea zachęca do udziału w projekcie „Zainwestuj w Relacje”

Fundacja stara się za sprawą porad specjalistów z wielu dziedzin dotrzeć do rodziców, młodzieży i pedagogów. Wszystko aby pomóc w coraz powszechniejszym kryzysie psychicznym mieszkańców. 5 i 12 czerwca znów za sprawą wizyty prelegentów zaprosi częstochowian do rozmowy.

fot. Radio Jura

Szacowany czas czytania: 02:09

Jesteśmy w trakcie spotkań w projekcie „Zainwestuj w Relacje”, który uruchomiła w Częstochowie Fundacja Rhea

Monika Walaszczyk: Będziemy gościć doktora Tomasza Witkowskiego. Jest polskim psychologiem, założycielem Polskiego Związku Sceptyków, ponieważ jego książki wzbudziły dużo dyskusji w środowisku psychologów i pokazały cienie psychologii, o których też naszym zdaniem warto rozmawiać. Właśnie o stanie opieki psychologicznej w Polsce. Czy mamy za mało, czy być może za dużo psychologów obecnie? Jaki jest stan psychiczny polskiej młodzieży mamy obecnie i jak środowisko psychologów do tego podchodzi?

– jak mówi Monika Walaszczyk z częstochowskiej fundacji, projekt ma zwrócić uwagę na poważne zagrożenia jakim są kryzysy wśród młodzieży. Radą podzieli się zaproszona ekspertka.

Monika Walaszczyk: 12 czerwca naszym gościem będzie dr Halszka Witkowska, która jest najbardziej znanym w Polsce suicydologiem, czyli zajmuje się problemami osób w kryzysie samobójczym. Będziemy chcieli porozmawiać właśnie z panią doktor o tym, jak można pomóc takim osobom, w jaki sposób słuchać, żeby usłyszeć sygnały, które mówią nam o tym, że dana osoba jest w problemie samobójczym. Wiemy, te problemy dotyczą i młodych ludzi, i starszych, w większości mężczyzn. Dlatego zapraszamy i dorosłych, i młodzież.

Projekt fundacji ma wpływać na dobrostan psychiczny obywateli. Zadania podjęli się pomysłodawcy u boku zapraszanych fachowców. Wiadomo już, że spotkania będą kontynuowane, cykl wróci też od września, zapowiada Monika Walaszczyk.

Monika Walaszczyk: Wspólnie będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie jeśli nie terapia, to co? Powinni odpowiedzieć sobie zarówno młodzi ludzie, ale właśnie też rodzice i nauczyciele. Również w tematach nieco trudniejszych będą.

Radio Jura: Będą kolejni psychologowie, terapeuci, specjaliści?

Monika Walaszczyk: Psychologowie, terapeuci, osoby, które mają też doświadczenia, jak na przykład Jakub Żulczyk, którego chcemy zaprosić w temacie uzależnień. To też jest bardzo ważny temat. Stąd mamy już zapełniony kalendarz na spotkania po wakacjach. Te rozmowy, te spotkania są istotne. Warto czasami się zatrzymać, porozmawiać o tematach, które może nie zawsze są łatwe, ale jednak dotykają nas każdego dnia.

Wszystko dlatego, że jest tak duża potrzeba społeczna przeciwdziałania kryzysom i wsparcia psychologicznego, dodaje przedstawicielka Fundacji Rhea. Więcej szczegółów znajdziecie odwiedzając strony fundacji.

Czytaj także:

REKLAMA