Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fundacja „Nasza Parkitka”. Nowa organizacja będzie wspierać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Facebook Twitter

Władze Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego informują, że placówka zakłada Fundację. Organizacja nazwana „Nasza Parkitka” wspiera się też znanymi nazwiskami i twarzami. Fundacja będzie promować działania na rzecz szpitala m.in. przy udziale lekarzy.

Jakie fundacja stawia przed sobą cele?

Fundacja ma służyć oczywiście szpitalowi, ma służyć mieszkańcom Częstochowy oraz mieszkańcom północy województwa Śląskiego. Celem fundacji będzie gromadzenie środków finansowych, również ewentualnych zaproponowanych usług na rzecz szpitala, które mają zapewnić możliwość rozwoju jeśli chodzi o nowy sprzęt, o wprowadzanie nowych technologii pozwalających na nowocześniejsze leczenie. Ta Fundacja ma również nam pozwolić na szkolenie personelu ze środków fundacji, personelu tak lekarskiego jak i średniego personelu medycznego.

– mówi Zbigniew Bajkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Jej honorowym patronem został metropolita Częstochowski – abp. Wacław Depo. Ambasadorem fundacji jest popularny muzyk Muniek Staszczyk:

Wyraził zgodę na zasiadanie w radzie fundacji i wyraził zgodę na wykorzystanie jego wizerunku do promocji tego przedsięwzięcia, ponieważ jest chyba najbardziej znanym częstochowianinem, co prawda mieszkającym w naszym mieście, ale jednak bardzo zainteresowanym, tym co się tu dzieje i tym, że chciałby być jednak nadal postrzegany jako częstochowianin, dlatego wyraził na to zgodę. Poza tym sam cel jest bardzo szczytny. Tak, mamy rzeczywiście jego zgodę i powiem szczerze, że jestem ogromnie usatysfakcjonowany.

– dodaje Zbigniew Bajkowski, dyrektor częstochowskiej lecznicy z Parkitki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj