Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Frytka OFF: Sobota w Parku Lisiniec wypełniona koncertami, foodtruckami i hip-hopem

Facebook Twitter

Frytka OFF w Parku Lisiniec już w najbliższą sobotę. 25 czerwca muzyczna uczta, tym razem jednodniowa, zdominowana przez szeroko rozumianą alternatywę i hip hop. Festiwal odnalazł się w tej zielonej lokalizacji i zostaje w parku od kilku lat.

fot. facebook.com/FestiwalFrytkaOff

Gwiazdą tej edycji jest Brodka. Jej koncert przed północą:

Aleksander Wierny: Wraca Monika Brodka, wraca też Mery Spolsky, czyli postaci, które są rozpoznawalne nie tylko na scenie alternatywnej, ale swoim zasięgiem obejmują dużą szerszą publiczność. W tej edycji staraliśmy się nieco poszerzyć formułę, bo na polskiej scenie też to idzie w tym kierunku. Jakbyśmy zobaczyli, jakie są line-upy np. katowickiego OFFu to też zauważamy, że tam jest więcej hip-hopu niż było do tej pory.

Frytka OFF wraca na kulturalna mapę miasta po dwóch latach przerwy

– mówi naczelnik Wydziału Kultury Aleksander Wierny. Muzyka, koncerty, spotkania i dobre jedzenie. W festiwalowym miasteczku nad częstochowskimi akwenami staną food trucki.

Festiwal był wyczekiwany

– mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Krzysztof Matyjaszczyk: Wszyscy jesteśmy spragnieni imprez plenerowych, tego, żeby wyjść, spotkać się ze znajomymi, żeby spotkać się z ludźmi, żeby spędzić ten czas na otwartych imprezach. My czując, że jest taka potrzeba, organizujemy właśnie te przedsięwzięcia. Na początek będzie to Frytka OFF festiwal, 10. odsłona tego festiwalu już w najbliższą sobotę. Będzie bardzo wiele dobrych, ciekawych zespołów, które będzie można popodziwiać w Częstochowie, ale też przygotowujemy się też już do kolejnych.

fot. czestochowa.pl

Jeśli nie wiecie kto wystąpi, kto zagra i czyjego koncertu nie wolno przegapić, oto mała podpowiedź:

Aleksander Wierny: Będzie PRO8L3M – taki duet, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, najważniejszych na tej hip-hopowej scenie. Będzie Dziarma, młoda postać wywodząca się z Częstochowy, młoda kobieta, która jest na tej scenie rozpoznawalna dzięki ostremu, bezkompromisowemu przekazowi. Będzie też Zdechły Osa – to jest ekipa i wykonawca z Wrocławia, który też zahacza o hip-hop, chociaż jest on trudniejszy do zakwalifikowania, bo pojawia się tam punk i trochę rocka. Staraliśmy się, żeby ten line up, zestaw wykonawców był różnorodny, żeby przyciągnąć publiczność gustującą w bardzo różnej muzyce

– zapowiadał Aleksander Wierny z Urzędu Miasta. Start imprezy na dużej scenie w Parku Lisiniec o godz. 16:00.

fot. frytkaoff.czestochowa.pl/

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024