Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fotograficzna wystawa portretująca o. Jerzego Tomzińskiego

Facebook Twitter

Powstała specjalna wystawa dokumentująca działalność i postać ojca Jerzego Tomzińskiego. Fotograficzna prezentacja ma być hołdem dla zmarłego w wieku 103 lat paulina z klasztoru na Jasnej Górze.

Wernisaż w Częstochowie już 24 listopada ze specjalnym pokazem filmowym i oprawą muzyczną:

Intencja wystawy była inna. Wystawa miała być prezentem urodzinowym dla ojca Jerzego Tomzińskiego, na jego 103 urodziny, w tej chwili będzie hołdem ojcu Jerzemu. Wystawa odbędzie się w zaplanowanych terminach. Pierwsza odsłona w jego 103. urodziny, czyli 24 listopada o godz. 16:00 w sali rycerskiej Jasnej Góry

– mówi Marcin Szpądrowski, częstochowski fotografik, który przygotował ekspozycję zdjęć powstałych w ostatnich kilku latach. Wystawa została zatytułowana „Ojciec Jerzy Tomziński – Niepodległy”.

Czuję jego obecność. Wiem, że misja, którą zacząłem parę lat temu, czyli przygotowanie wystawy poświęconej wybitnemu zakonnikowi, pokaże chociaż jakąś cząstkę tego, jak wielką postacią był ojciec Jerzy. Pani Lidia Dudkiewicz napisała tekst, który opisuje wcześniejsze lata ojca Jerzego. Ja skupiłem się na ostatnich 5, a w zasadzie 3. Spotkałem ojca 5 lat temu, natomiast 3 lata temu przy okazji jego 100 urodzin udało mi się stać bliską osobą i mieć stały kontakt z ojcem i fotografować go w różnych sytuacjach, ale też jeździć w różne miejsca. 

Jak mówi autor Marcin Szpądrowski, wystawa fotografii zagości na Jasnej Górze od 25 listopada do 6 grudnia. Później pokaże ją Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II między 8 a 16 grudnia. Przez dwa ostatnie tygodnie tego roku fotografie możemy zobaczyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Przystajni, tutejszy wernisaż zaplanowano 17 grudnia o godz. 16.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023