Fortuna 1.Liga: Skra Częstochowa wygrała na wyjeździe z Resovią Rzeszów

1:0 takim wynikiem zakończyło się wczorajsze (12.08) spotkanie Skry Częstochowa z Resovią Rzeszów. Gola na wagę 3 punktów zdobył dla częstochowian w 58. minucie Maciej Mas. To pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach.

Skra jest tegorocznym beniaminkiem Fortuna 1. Ligi:

Wiedzieliśmy, że Resovia od początku na nas ruszy, że grają u siebie i będą chcieli strzelić bramkę, ale cieszy to, że przetrwaliśmy ten trudniejszy okres w pierwszej połowie, na drugą wyszliśmy zdeterminowani jeszcze bardziej i już tego prowadzenia nie oddaliśmy

– mówi strzelec zwycięskiej bramki Maciej Mas. Znakomite spotkanie rozegrał bramkarz Skry Mateusz Kos, który kilkukrotnie uratował w tym meczu nasz zespół przed stratą gola:

Cieszę się, że wróciłem na poziom 1. Ligii, bo w Rakowie było parę występów. Tam też punktowałem w 1. lidze w tych meczach. Cieszę się, że tutaj pomogłem też drużynie po dwóch dobrych meczach, które zagrali, ale nie zapunktowaliśmy. Wiedzieliśmy, że do Rzeszowa przyjeżdżamy i będzie ciężki mecz walki. Chcieliśmy tu urwać punkty. bo są nam potrzebne te punkty. Cieszę się, że pomogłem zespołowi, bo od tego jestem tam z tyłu, żeby coś od czasu do czasu obronić.

Kolejny ligowy pojedynek, już we wtorek (17.08). Skra zagra w Legnicy ze współliderującą Miedzią.