Fortuna 1 Liga: Skra Częstochowa przegrała z Koroną Kielce – głównym pretendentem do awansu

Seria zwycięstw bez porażki przerwana. Korona Kielce okazała się rywalem zbyt trudnym i wygrała ze Skrą Częstochowa po raz drugi w sezonie. Tym razem aż 4:1. Mimo niekorzystnego wyniku Skrzacy nie poddali się walcząc o bramkę kontaktową.

Honorową bramkę dla Skry zdobył Maciej Mas:

– mówił po tym spotkaniu zawodnik Skry Przemysław Sajdak. W podobnym tonie mówił na pomeczowej konferencji Jakub Dziółka. Trener Skry podkreślił, że jego zawodnicy są zwyczajnie przemęczeni:

Z kolei szkoleniowiec Korony- Dominik Nowak nie ukrywał, że jego podopieczni bardzo dobrze zagrali zwłaszcza w drugiej połowie:

Porażka na razie nie miała dla nas konsekwencji w tabeli. Skra pozostała na 8. pozycji w tabeli, może to ulec zmianie po poniedziałkowych meczach. W następnej serii gier Skra zmierzy się się w Łodzi z ŁKS-em, ten mecz w piątek 26.11 o godzinie 18.00.