Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fortuna 1 Liga: Skra Częstochowa bezbramkowo zremisowała z ŁKS-em Łódź

Skra Częstochowa zremisowała z ŁKS-em Łódź w meczu 19 kolejki Fortuna 1 ligi 0:0. Faworytem meczu byli Łodzianie. Skra sprawiła miłą niespodziankę, choć zawodnicy czują niedosyt, że nie udało się im wywieźć z Łodzi trzech punktów.

Z jednej strony można powiedzieć, że graliśmy na terenie bardzo dobrego zespołu. Wywozimy punkt, to jest zawsze cenny punkt i zbliża nas do celu. Z drugiej strony można powiedzieć, że sytuacje, które mieliśmy, gdy byśmy zamienili na gola, to równie dobrze moglibyśmy wygrać. Waham się, czy to jest cenny punkt, czy więcej jest niedosytu. Myślę, że z drugiej połowy możemy być zadowoleni, bo w pierwszej za bardzo daliśmy się cofnąć przeciwnikowi. Przy jeszcze lepszych naszych rozwiązaniach, po odbiorze piłki pokazaliśmy, że wcale nie musimy się bać takich zespołów jak ŁKS

– mówił po meczu z ŁKS-em Piotr Nocoń kapitan Skry Częstochowa, któremu wtóruje Rafał Brusiło.

Dopisujemy do swojego konta jeden bardzo cenny punkt

– mówi obrońca Skry.

Był to na pewno ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że ŁKS jest napędzony, zwyciężyli w dwóch ostatnich meczach. Wiedzieliśmy, że będzie ciężki mecz. Przegraliśmy ostatni mecz z Koroną Kielce, więc też chcieliśmy się zaprezentować tutaj lepiej, a przede wszystkim nie stracić bramki. To nam się udało. Zgodzę się, że w pierwszej połowie mieliśmy stuprocentowe sytuacje – szkoda, że piłka nie wpadła. Jesteśmy w takiej sytuacji, że każdy punkt jest ważny. Każdy punkt trzeba dopisywać do tabeli, więc ja nie będę grymasił. Cieszę się, że dopisaliśmy oczko. Został ostatni mecz w Rzeszowie. Zrobimy wszystko, żeby pojechać tam po punkty.

W sobotę 4 grudnia, w ostatnim tegorocznym meczu Skra zagra w Rzeszowie z Resovią o godz. 20:30.

Skra Częstochowa – ŁKS Łódź 0:0

Skra: Kos, Krzyżak, Brusiło, Mesjasz, Winiarczyk, Szymański, Nocoń, Sajdak, Kwietniewski (Baranowicz), Napora (Niedbała), Mas

ŁKS: Kozioł, Bakowicz, Sobociński, Koprowski, Klimczak, Wolski (Corral), Radaszkiewicz (Jurić), Moreno, Ricardinho (Gryszkiewicz), Dominguez, Rozwandowicz (Kuźma)