Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Fortuna 1. Liga: Są trzy punkty dla piłkarzy Skry Częstochowa. Drużyna Chrobry Głogów pokonana!

Facebook Twitter

Niezwykle miłą niespodziankę sprawili w piątek (10.09) swoim kibicom piłkarze Skry. Po bramce Piotra Noconia odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi znacznie poprawiając swoją sytuację w tabeli. Zwycięstwo tym cenniejsze, że odniesione na terenie rywala z czołówki.

fot. mat. prasowy

Zasłużyliśmy dziś na to zwycięstwo i nie jest to pycha z mojej strony

– powiedział na pomeczowej konferencji dumny ze swojego zespołu trener Jakub Dziółka.

Satysfakcji z wygranej z Chrobrym Głogów 1:0, nie kryje też Krzysztof Napora, napastnik Skry, który powrócił do podstawowego składu i zagrał bardzo dobre spotkanie.

W jakich okolicznościach strzelono bramkę? W 80. minucie Rafał Brusiło dośrodkował z prawej strony w pole karne, niemalże na nos Piotrka Noconia, ten przyłożył głowę i mógł świętować swoje premierowe trafienie na boiskach Fortuna 1 Ligi! Jak się później okazało waga tego trafienia była niebagatelna, bo dała częstochowianom niezwykle cenne trzy punkty na trudnym terenie.

– mówi Rafał Brusiło, zawodnik, który asystował przy jedynym golu spotkania. Kolejne spotkanie ligowe rozegra dopiero 20 września. W Gdyni podejmować będzie Akrę. Podejmować, ponieważ formalnie gospodarzem meczu będzie Skra. Skra w dalszym ciągu swoje mecze domowe rozgrywa na wyjeździe.

– dodaje Rafał Brusiło. Skra dzięki wygranej z drużyną Chrobry Głogów awansowała na wysokie – 10. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

fot. mat. prasowy

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 0:1 (0:0)

0-1 Piotr Nocoń 80’ (asysta Brusiło)

Chrobry: Leszczyński, Ziemann, Praznovsky, Bougaidis Ż, Banasiak, Mandrysz (Dziąbek), Kolenc, Tupaj (Machaj), Lebedyński, Piła (Turski), van der Heijden

Skra: Kos, Mesjasz, Brusiło, Winiarczyk, Holik, Stromecki, Nocoń (Baranowicz), Kwietniewski (Lukoszek), Szymański, Napora (Niedbała Ż), Mas (K. Wojtyra Ż)

źrodło: BP Skra Częstochowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj