Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Forbet Włókniarz zaczyna walkę o brązowy medal

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę (15.09) na SGP Arena w Częstochowie ostatnie ligowe spotkanie w tym sezonie. Forbet Włókniarz podejmie Falubaz Zielona Góra - będzie to pierwszy mecz o brązowy medal PGE Ekstraligi w sezonie 2019. Rewanż za tydzień w Zielonej Górze.

Obie drużyny zapowiadają pełną mobilizację i na pewno nie odpuszczą walki o brąz. Medal byłby pocieszeniem dla Falubazu, który przed sezonem zbudował mocny skład, mający walczyć o zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Niestety w walce o finał zawodnicy spod znaku „Myszki Miki” przegrali z Betard Spartą Wrocław. Po zwycięstwie u siebie 6 punktami, liczyli na utrzymanie przewagi w rewanżu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Spartanie jednak brutalnie obnażyli słabości zielonogórzan i pewnie wygrali 56:34. Zawiedli właściwie wszyscy poza Martinem Vaculikiem, nawet krajowy lider Falubazu Patryk Dudek pojechał mocno poniżej swoich możliwości. Na usprawiedliwienie niedzielnego rywala Włókniarza trzeba dodać, że w dwumeczu z Betardem Spartą startowali bez jednego z liderów – Nicki Pedersena, który odniósł kontuzję w meczu w Toruniu. Pedersena, który startował w przeszłości w barwach Włókniarza nie zobaczymy również w rywalizacji o brązowy medal.
Dla Włókniarza z kolei, sam awans do najlepszej czwórki rozgrywek jest już sporym sukcesem. W połowie sezonu wydawało się, że szanse na play-off są tylko iluzoryczne. Świetna końcówka rundy zasadniczej w wykonaniu biało zielonych pozwoliła na awans się do rundy finałowej. W półfinale play off Włókniarz trafił jednak na drużynę Fogo Uni Leszno, całkowitego dominatora rozgrywek i faworyta do złotego medalu (trzeciego z rzędu). W obu spotkaniach Włókniarz przegrał z Unią w takim samym stosunku: 38:52
Rywalizacja pomiędzy Włókniarzem i Falubazem na pewno będzie wyrównana. W dwumeczu w rundzie zasadniczej lepszy okazał się Włókniarz, który w Zielonej Górze przegrał 41:49, ale zwycięstwo w rewanżu w Częstochowie w stosunku 51:39 pozwoliło biało zielonym na zgarnięcie punktu bonusowego. Kibice Włókniarza nie mieliby nic przeciwko, gdy te wyniki zostały powtórzone w rywalizacji o brązowy medal.
Niedzielne spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Przed nami pojedynki uczestników Grand Prix – Madsena, Lindgrena i Zagara z Vaculikiem i Dudkiem. W barwach Falubazu wystartuje również były zawodnik Włókniarza – Michael Jepsen Jensen, oraz lubiący częstochowski tor, doświadczony Piotr Protasiewicz.
Początek meczu na SGP Arenie w niedzielę (15.09) o godzinie 18.00

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj