Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Forbet Włókniarz z brązowym medalem!

Facebook Twitter

Po 10 latach przerwy, medale rozgrywek PGE Ekstraligi ponownie zawisły na szyjach żużlowców Włókniarza. W niedzielę (22.09) w rewanżowym meczu decydującym o brązowym medalu, częstochowianie przegrali co prawda na wyjeździe z drużyną Stelmet Falubaz Zielona Góra 44:45, ale obronili 24-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania.

Po 4 biegu Falubaz prowadził z Włókniarzem 16:8, głównie dzięki świetnej postawie juniorów zielonogórskiego klubu, ale 8-punktowa przewaga to było wszystko na co stać było gospodarzy. Od 6 biegu biało-zieloni zaczęli odrabianie strat, wiele wyścigów kończyło się remisowo. Zwycięstwo Włókniarza w dwumeczu  zapewnił drużynie Leon Madsen, wygrywając 12 bieg.
Duńczyk, który dzień wcześniej triumfował w Grand Prix w walijskim Cardiff, był po raz kolejny liderem Włókniarza, zdobywając 13 pkt. Świetne zawody odjechał Matej Zagar (11 pkt + 1 bonus), swoje zrobił Fredrik Lindgren (10 pkt.) i Paweł Przedpełski (7 pkt + 1 bonus). Biało zieloni mogli pokusić się o wygraną, ale bardzo słabo zaprezentował się Adrian Miedziński (1 pkt + 1 bonus) i nasi juniorzy.
Gratulujemy Włókniarzowi brązowych medali!

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj