Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Forbet Włókniarz przed ogromną szansą na brązowy medal

Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę (22.09) Włókniarz jedzie do Zielonej Góry, na rewanżowy mecz ze Stelmet Falubazem. Stawką jest brązowy medal PGE Ekstraligi, medal, na który kibice biało-zielonych czekają od 10 lat. Przypomnijmy, że Włókniarz będzie bronił 24-punktowej zaliczki z pierwszego meczu.

W ubiegłą niedzielę (15.09) częstochowianie nie dali Falubazowi najmniejszych szans, pewnie wygrywając 57:33. Wydaje się, że tylko katastrofa odbierze naszym żużlowcom zwycięstwo w tym dwumeczu. Zielonogórzanie pojadą osłabieni brakiem Nickiego Pedersena (kontuzja), mocno poobijany po meczu w lidze duńskiej jest jeden z liderów Falubazu, Michael Jepsen Jensen.
Liderzy Włókniarza (Madsen, Lindgren, Zagar) są w znakomitej formie, jednak dzień wcześniej cała trójka pojedzie w Grand Prix w walijskim Cardiff. Co to może oznaczać kibicom częstochowskich lwów nie trzeba wyjaśniać –  w tym sezonie zdarzały się przypadki słabej jazdy Lindgrena czy Zagara po turniejach GP właśnie. Miejmy nadzieję, że w przypadku słabszej formy któregoś z naszych uczestników GP, lukę punktową zapełni Adrian Miedziński (świetny występ w pierwszym meczu), Paweł Przedpełski czy Michał Gruchalski.
Początek meczu w niedzielę (22.09) o godzinie 16.00. Czekamy na powrót żużlowców Forbet Włókniarza z brązowymi medalami!

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj