Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Forbet Włókniarz jedzie do Leszna na rewanżowy mecz z Unią.

Facebook Twitter

W niedzielę (08.09) żużlowcy Włókniarza gościć będą na stadionie im. Smoczyka w Lesznie, gdzie zmierzą się z drużyną Fogo Uni, w rewanżowym meczu półfinałowym play-off PGE Ekstraligi. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu rozegranym w Częstochowie (01.09) biało zieloni przegrali 38:52 i stoją przed niezwykle trudnym zadaniem odrobienia strat.

Kibice żużla w naszym mieście doskonale zdają sobie sprawę, że tylko cud może sprawić, że to Włókniarz pojedzie w finale ligi. Niemniej jednak liczą na podjęcie walki i rehabilitację za słabą jazdę w pierwszym meczu. Dotyczy to zwłaszcza dwójki obcokrajowców – Fredrika Lindgrena i Mateja Zagara. Fogo Unia Leszno pewnie zmierza po 3 tytuł mistrzowski z rzędu i niedzielne spotkanie powinno być dla „byków” tylko formalnością.
W awizowanych składach na ten mecz trener Włókniarza Marek Cieślak dokonał tylko jednej roszady – po raz pierwszy w tym sezonie prowadzącym parę został Paweł Przedpełski, którego partnerem w 3 pierwszych seriach startów będzie Fredrik Lindgren. Pod numer 2 do pary z Leonem Madsenem został przesunięty Adrian Miedziński. Zmiana ma na pewno związek z postawą Przedpełskiego w ostatnich meczach, w których zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Regres formy notuje z kolei Miedziński.
Awizowane składy na ten mecz wyglądają następująco:

Forbet Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Adrian Miedziński
3. Paweł Przedpełski
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Jakub Miśkowiak
7. Michał Gruchalski

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera

Początek spotkania w niedzielę (08.09) o godzinie 16:30.

 

G.S.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023