Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finanse i kredyt przegłosowane po nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

Facebook Twitter

Udało się po gorącej dyskusji podjąć uchwałę o zmianie w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej dla Częstochowy. W tej sprawie w poniedziałek (26.03.) od rana debatowali znów na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym miejscy radni.

Potrzebna zgoda rady miasta dotyczyła głównie zaciągnięcia kredytu w Europejskim Banku Inwestycyjnym.

Mówił nam tuż po głosowaniu radnych prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Przesunięcia budżetowe były potrzebne na zaplanowane projekty inwestycyjne miasta. Propozycje władz Częstochowy wzbudziły jednak spore kontrowersje, zarówno wśród koalicji jak i u opozycyjnych radnych…

Mówili radni Jacek Krawczyk, Piotr Wrona, Piotr Strach oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. W mieście największe dyskusje wywołała decyzja o zwiększeniu tegorocznej transzy kredytu inwestycyjnego. Radni zwracali uwagę na czekają nas obsługę zadłużenia, prezydent oponował, że pieniądze są potrzebne w związku z inwestycjami przedsiębiorców w częstochowskich strefach ekonomicznych.

Dodawał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Po dynamicznej dyskusji radni przegłosowali transzę kredytu oraz zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla Częstochowy. Mimo że rada nie była w tych uchwałach jednogłośna, udało się je przyjąć.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj