Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finał WOŚP w Częstochowie. Jak będzie wyglądać?

Facebook Twitter

Trwają przygotowania do 29. Finału WOŚP. W tym roku orkiestra zagra dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Mimo, pandemii finał WOŚP odbędzie się także w Częstochowie.

Co prawda nie będzie koncertu na Placu Biegańskiego, szereg atrakcji czekać będzie na was w internecie:

Przygotujemy całą masę atrakcji, będzie przede wszystkim transmisja online na naszym facebooku, gdzie tam będą wejścia na żywo, gdzie będziemy prowadzić licytacje, będą zaproszeni goście do studia. Mamy przygotowane całe studio, z którego będziemy nadawać tę transmisję. Będą odwiedzali nas różni ludzie kultury np. pan Kędziora, który przygotowuje wszystkie rzeźby w Częstochowie. Będą odwiedzały nas różne fundacje, przeróżni goście. Równocześnie będzie można też wziąć udział we wszelkiego rodzaju warsztatach, które przygotowaliśmy na platformie clickmeeting.

Radio Jura: Na przykład jakich warsztatach?

Będą np. warsztaty z Mikserem – raperem częstochowskim, który będzie prowadził warsztaty o tym, jak pomagać innym, jak być dobrym. Będzie joga, będzie zumba, naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. W trakcie finału będą cały czas prowadzone licytacje, w których będzie można wziąć udział

– wylicza Natalia Zalas z częstochowskiego sztabu WOŚP. O której rozpocznie się częstochowski finał i jak będzie wyglądać transmisja?

Będzie prowadzona od około godz. 9:00 i zakończymy światełkiem do nieba standardowo. Nie będzie to trwało cały dzień, ale będą takie wejścia live, które na pewno będą w takich atrakcyjniejszych godzinach, żebyśmy też nie zamęczyli naszych słuchaczy. Na pewno będziemy w tym roku zachęcać wszystkich, żeby wyszli na swoje balkony, żeby zapalili to światełko. Niestety nie możemy się zgromadzić w tym roku na placu Biegańskiego jak co roku, ale będziemy serdecznie zachęcać do tego, żeby mieszkańcy Częstochowy też wzięli udział w tym światełku.

Szerokim echem odbiła się licytacja sławnej niebieskiej kurtki Marcina Najmana, a jakie inne fanty otrzymał częstochowskich sztab od darczyńców?

W tym roku naprawdę mamy wyjątkowo dużo ciekawych licytacji. Mamy np. ręcznie malowaną gitarę, akordeon, mamy replikę medalu brązowego Włókniarza z zeszłego roku, książkę Marka Niedźwieckiego z autografem, płyty Boys, płyty Maanamu z autografami. Naprawdę myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie coś ciekawego. Kurtka Marcina Najmana została już wylicytowana i właśnie w trakcie naszej transmisji zostanie wręczona ta kurtka zwycięzcy licytacji, czyli Krzysztofowi Stanowskiemu.

Finał WOŚP już 31 stycznia, podczas niedzieli handlowej, ostatniej styczniowej 31-go. To też nowe możliwości wspierania orkiestry. Wszystkie osoby, które będą robić zakupy 31 stycznia mają możliwość dorzucić się do zbiórki w niemal 10 000 Puszkach Stacjonarnych, umieszczonych w firmach i sklepach. Ich mapę fundacja publikuje na swoich stronach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj