Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Finał prawniczej rywalizacji dla licealistów w ramach konkursu Od Mundurka Do Togi

Facebook Twitter

To już finał V edycji konkursu „Od mundurka do togi", adresowanego dla przyszłych prawników. Zakwalifikowało się do niego 6 najlepszych licealistów, w tym dwie osoby z Częstochowy, trzy osoby z Katowic oraz jedna osoba z Piotrkowa Trybunalskiego.

Swoimi wrażeniami dzielili się właśnie finaliści:

Samo zapoznanie się z kazusem, następnie znalezie na niego odpowiednich artykułów, paragrafów, potem przygotowanie mowy, przećwiczenie jej tak, żeby czuć się swobodnie zdecydowanie trochę zajęło i na pewno było ciekawe biorąc pod uwagę, że raczej mam do czynienia z prawem ze względu testów wiedzowych, zdecydowanie nie części praktycznej, więc to było takie dodatkowe wyzwanie. Snuję jakieś plany na przyszłość i myślę, że zdecydowanie będę chciała je wiązać w tym kierunku. Kazus dotyczył uporczywego nękania ze strony oskarżonej.

Jak mówi Marcelina Ufel planująca karierę prawniczą, konkurs stwarza spore szanse dla osób zainteresowanych tą dziedziną. Przygotowane zostały też unikatowe nagrody dla najlepszych spośród uczestników:

Kurs językowy, voucher do teatru, do kina, książki. Za rok kolejna edycja. Mamy nadzieję, że wtedy uda nam się zrealizować takie nowe pomysły, jak np. konkurs połączony z jakimś wykładem o dresscodzie dla uczniów, spotkanie w Domu Muzeum Haliny Poświatowskiej, lekcja muzealna, więc teraz tego zrobić nie możemy, ale mamy nadzieję, że za rok się to uda

– mówi Joanna Dawid z ramienia organizatora tej rywalizacji. Zadowolenie finalistów pokazuje popularność prawa wśród młodych ludzi. Mogli poczuć się jak adwokaci na sali sądowej lub wejść w rolę oskarżyciela:

Prawo jest jedną z najbardziej fascynujących rzeczy, do których dotarłam, w swojej egzystencji, także dosyć logiczną i to jest na pewno duży plus. Przy umyśle ścisłym połączonym z humanistycznym myślę, że to jest jedna z dobrych dróg. Startuję w tym konkursie po raz pierwszy. Przede wszystkim chciałabym zaznaczyć, że sam konkurs jest oparty na tak rozległym podejściu do tego prawa, przemawia to niewątpliwie na korzyść tego konkursu. Jest to na tyle szeroki zakres różnych możliwości, że pozwala też nam jako uczestnikom zapoznać się z tym prawem od takiej praktycznej strony

– powiedziała nam finalistka tegorocznej edycji konkursu – Katarzyna Mańka. Więcej o projekcie przeczytacie na naszej stronie i na profilu facebookowym konkursu Od Mundurka Do Togi. Radio Jura patronuje wydarzeniu od samego początku.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2021