StartKultura

„Filmowy Świat Miłości”, czyli walentynkowy konkurs w Radiu Jura!

Walentynki to doskonała okazja, żeby wykazać się wiedzą na temat najlepszych filmów miłosnych w historii kina i dzięki temu wygrać w Radiu Jura wspaniałe nagrody, specjalnie dla zakochanych:

  • romantyczną kolację dla dwojga w Restauracji Twierdza, kliknij Facebook – lubię to!
  • podwójne zaproszenia na zabiegi SPA, fitness i basen do klubu Taurus Fitness & SPA
  • podwójne zaproszenia na walentynkowy koncert Krzysztofa Kiljańskiego w Ośrodku Wypoczynkowym Pod Grzybkiem

Słuchajcie nas od poniedziałku (10.02.) do piątku (14.02.) – w porannym, popołudniowym i wieczornym programie Radia Jura padną pytania dotyczące miłosnej klasyki kina. O zwycięstwie zdecyduje Wasza wiedza i refleks!

W poniedziałek (10.02.) na naszej antenie pytaliśmy:

1. Kto gra główna rolę żeńską w komedii romantycznej „Ja Cię kocham, a Ty śpisz”?
ODP: Sandra Bullock Nagrodę – podwójne zaproszenie na recital koncert Krzysztofa Kiljańskiego wygrała Pani Marta Hejduk.

2. Kto (który aktor) złożył niemoralną propozycję postaci granej przez Demi Moore w filmie z 1993 roku o tym samym tytule, czyli Niemoralna Propozycja?
ODP: Robert Redford Nagrodę – zaproszenia na „Walentynkową kolację” dla dwojga w Restauracji Twierdza wygrał Pan Szczepan Zalejski

3. W którym amerykańskim mieście na bezsenność (z powodów miłosnych oczywiście) cierpią Tom Hanks i Meg Ryan, w komedii romantycznej z 1993 roku.
ODP: Seatlle (film oczywiście Bezsenność w Seatlle) Nagrodę – dla dwóch osób wejście OPEN (bez ograniczenia czasowego) na siłownię lub zajęcia fitness dla dwóch osób w klubie Taurus Fitness & SPA” wygrał Pan Konrad Jończyk.

We wtorek (11.02.) pytaliśmy o:

1. Jakiej rasy psem, była Lady (lejdi) – główna bohaterka jednej z najbardziej romantycznych bajek Disneya „Zakochany Kundel”?
ODP: Cocker Spaniel. Nagrodę – podwójne zaproszenie na koncert Krzysztofa Kiljańskiego wygrał Pan Rafał Gęsiarz.

2. Kto wyreżyserował jeden z największych klasyków melodramatycznych w historii kina – Przeminęło z Wiatrem z 1939 roku?
ODP: Victor Fleming. Nagrodę – podwójne zaproszenie na „Walentynkową kolację” w restauracji Twierdza wygrała Pani Anita Kozłowska.

3. Notting Hill, Preety Woman, Uciekająca Panna Młoda, Mój Chłopak się żeni – wszystkie te filmy łączy 1 aktorka, grająca w nich główne role. O kogo chodzi?
ODP: Julia Roberts. Nagrodę: Zabieg „Słoneczna Kraina” dla dwóch osób – seans 30 min. w klubie Taurus Fitness & Spa” zdobył Pan Adam Miedziński.

W środę (12.02.), w naszym konkursie walentynkowym, padły pytania:

1. Który aktor wcielił się w postać ochroniarza piosenkarki granej przez Whitney Houston w filmie Bodyguard?
ODP: Kevin Costner. Nagrodę – podwójne zaproszenie na koncert Krzysztofa Kiljańskiego plus romantyczny nocleg dla dwojga w Całorocznym Ośrodku Wypoczynkowym Pod Grzybkiem wygrała Pani Dominika Sznober.

2. Które dwie piękne aktorki rywalizowały o względy zabójczo przystojnego Javiera Bardena, w komedii romantycznej Woody Allena „Vicki, Christina i Barcelona”.
ODP: Scarlet Johansson i Penelope Cruz. Nagrodę – romantyczną kolację dla dwojga w Restauracji Twierdza otrzymuje Pani Magdalena Turska.

3. Jak nazywała się wyspa zamieszkiwana przez goryla, który zabójczo zakochał się w pewnej blond – aktorce, w filmie King Kong.
ODP: Wyspa Czaszki. Nagrodę: dla dwóch osób wejście na basen (70 min) + Świat Saun w klubie Taurus Fitness & SPA” otrzymuje Pani Aleksandra Machnik.

W czwartek (13.02.) zapytaliśmy was o:

1. Podczas lotu do którego europejskiego miasta Meg Ryan poznała miłość swojego życia – postać graną przez Kevina Kline’a w filmie „Francuski Pocałunek”?
ODP: do Paryża. Nagrodę: podwójne zaproszenie na koncert Krzysztofa Kiljańskiego wraz z romantycznym noclegiem otrzymuje Pani Anna Kisiołek

2. Serce Oceanu – to diamentowy naszyjnik odgrywający ważną, symboliczną rolę w jednym z najbardziej kasowych filmów romantycznych w historii kina. O jaki film chodzi?
ODP: Titanic. Nagrodę – zaproszenie na „Walentynkową kolację” dla dwojga w Restauracji Twierdza otrzymuje Adam Miedziński.

3. „Pamiętnik” – to jeden z najlepszych filmów o miłości ostatnich lat, z główną rolą jednego z najbardziej obiecujących aktorów Hollywood. O kogo chodzi?
ODP: Ryan Gossling. Nagrodę – kąpiel dla dwóch osób w płatkach róż z lampką czerwonego wina – 60 min w klubie Taurus Fitness & SPA otrzymuje Katarzyna Maniszewska.

W piątek (14.02.) zapytaliśmy was, o:

1. Który aktor wcielił sie w rolę Romea w filmie z 1996 roku „Romeo i Julia”?
ODP: Leonardo Di Caprio. Nagrodę: podwójne zaproszenie na koncert Krzysztofa Kiljańskiego otrzymuje Agnieszka Śpiewak.

2. Tommy Lee Jones – tego aktora znają wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, że zadebiutował drugoplanową rolą w jednym z najsłynniejszych filmów miłosnych wszechczasów. O jaki film chodzi? W jakim filmie zadebiutował Tommy Lee Jones?
ODP: Love Story (1970). Nagrodę – zaproszenie na „Walentynkową kolację” dla dwojga w Restauracji Twierdza otrzymuje Paweł Porzycki.

3. Ile lat ma wampir, główny bohater sagi „Zmierzch , grany przez Roberta Pattisona, który do szaleństwa zakochuje się w bohaterce granej przez Kirsten Stewart?
ODP: 109 lat. Nagrodę – „masaż relaksacyjny dla dwóch osób wybranej części ciała w klubie Taurus Fitness & SPA” otrzymuje Katrzyna Malinowska.

Sponsorami konkursu są:

  • Restauracja Twierdza – idealne miejsce na romantyczną kolację, gdzie będziecie mieli okazję skosztować wyśmienitych potraw, np. przygotowywanych na lawie wulkanicznej! Restauracja Twierdza – Częstochowa, ulica Wieluńska 10, www.twierdza.czest.pl
  • Klub Taurus Fitness & SPA – jedyny klub fitness w Częstochowie z własnym basenem (i wodą bez chloru), profesjonalny klub fitness i klimatyczne SPA. Jedyne takie miejsce w Częstochowie. Klub Taurus Fitness & SPA – Częstochowa, ulica Brzeźnicka 66 b, www.taurusclub.pl
  • Całoroczny Ośrodek Wypoczynkowy „Pod Grzybkiem” – doskonałe miejsce na wesela i inne imprezy okolicznościowe, słynące z koncertów największych gwiazd polskiej estrady – Zawady koło Częstochowy, www.podgrzybkiem.pl

Regulamin_Konkurs WALENTYNKI W RADIU JURA 2014

Zostaw komentarz