Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filmowy konkurs o Władysławie Biegańskim

Facebook Twitter

Zakończyły się obchody Roku Biegańskiego, ale w Częstochowie mamy specjalny konkurs, który to świętowanie przedłuży. Jego pomysłodawcą jest nauczyciel i filmowiec Artur Broncel, częstochowianin który poleca konkurs nazwany Wielcy Nieznani. Bohaterem jest właśnie dr Władysław Biegański, który stał się bohaterem jego filmu.

Zadaniem uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych jest przygotowanie prezentacji multimedialnej. Z kolei uczniowie gimnazjów i szkół średnich mają szansę nakręcić swój amatorski film krótkometrażowy.

Mówi Artur Broncel, autor muzyki i samego filmu „Biegański – drogi ku szczęściu” oraz pomysłodawca edukacyjnego konkursu dla uczniów. Warto spróbować w nim swoich sił, bo nagrodą w konkursie jest sprzęt filmowy i fotograficzny. Konkurs ma zasięg ogólnopolski, głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 36 w Częstochowie. Fabularyzowany dokument o dr Biegańskim, od którego wszystko się zaczęło wróci także na ekrany, ale twórca zapowiada że powstanie też kolejny historyczny film…

Zapowiadał Artur Broncel. Film o Władysławie Biegańskim ponownie można zobaczyć już 29 stycznia podczas prezentacji w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023