Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Filia nr 13 Biblioteki Publicznej wzbogaciła swoje zbiory o kilkaset komiksów

Facebook Twitter

To prawdziwa gratka dla fanów komiksów. Dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Filia nr 13 Biblioteki Publicznej wzbogaciła się o kilkaset egzemplarzy klasyki gatunku.

fot. lisistent z Pixabay

Na czytelników przy ul. Mireckiego czekają m.in. tomy przygód Thorgala, Batmana czy Lucky Luka. Łącznie kącik komiksowy liczy ok. 80 tytułów, z czego większość stanowią cykle – w sumie ok. 200 tomów.

Pracuję tutaj i jestem kierownikiem już od kilkunastu lat i muszę przyznać, że specyfika jest już taka tutaj, że większość naszych czytelników to są ludzie starsi. Ja dużo robię też dla seniorów, bo prowadziłam różne zajęcia a młodzieży nie ma. Dzieci już jest troszeczkę więcej, bo kilka lat temu pomyślałam też o grach planszowych. Zastanawiałam się, co by tu zrobić, żeby przyciągnąć młodego czytelnika. Komiks- na którym w ogóle się nie znałam do tej pory, teraz mogę powiedzieć, że już troszeczkę więcej coś wiem – jest coraz popularniejszy i wydaję mi się, że jest to jakiś magnes, który może przyciągnąć młodego czytelnika. Mieliśmy pieniądze na zbiory z Budżetu Obywatelskiego, ale kiedy o te zbiory walczyliśmy w Budżecie Obywatelskim, kiedy pisałam wniosek, to jeszcze nie myślałam o komiksach. Po prostu były jakieś pieniądze na zakupy nowych książek do biblioteki. 

Filia nr 13 biblioteki publicznej, to nie tylko kącik komiksowy:

Kącik komiksów to jest świeża sprawa, natomiast nasza filia jest niewielką biblioteką osiedlową, ale uniwersalną, czyli zapraszamy czytelników od brzucha mamy aż do 99. W związku z tym posiadamy też księgozbiór dla każdego właściwie typu czytelnika i staramy się, żeby był ten księgozbiór chociaż niewielki, ale nowy, bardzo urozmaicony tematycznie. Posiadamy też gry planszowe. W tym roku też się wzbogaciliśmy o kolejne gry i w tym roku więcej kupowałam dla młodszych, ale są też bardzo uznane gry dla dorosłych. W tej chwili nie można zagrać na miejscu, ale mam nadzieję, że to się wkrótce skończy, więc Mireckiego 28 – Filia nr 13. 

– zachęca do odwiedzania bibliotek Anna Przygódzka, kierownik filii nr 13 Biblioteki Publicznej. Pamiętajcie, że w każdej z bibliotek obowiązuje reżim sanitarny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024