Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Smaku znów trwa w Częstochowie do 29 października

Facebook Twitter

Festiwal Smaku znów trwa w Częstochowie. Tegoroczna edycja jest okazją do nadrobienia strat przez restauratorów w pandemii, a dla uczestników i smakoszy okazją do większej aktywności społecznej po okresach lockdownów.

W restauracjach różnie działo się w minionym roku, teraz ma być tylko lepiej:

Festiwal Smaku już po raz 10, do 29 października, ponad 30 restauracji głównie z terenu Częstochowy, ale również i Radomsko, Olsztyn. Wzorem poprzednich edycji restauratorzy, szefowie kuchni przygotowali na ten okres specjalne dania. Przystawka i danie główne w cenie 30 zł, deser w cenie 12 zł. Zachęcamy do tego, żeby lokale odwiedzać, żeby poznać nowe miejsca. Wbrew pozorom trochę lokali się zamknęło, ale również otworzyło się sporo nowości, więc to jest dobry okres do tego, aby działać, rozwijać się i iść do przodu.

Jak mówi organizator Jacek Tolewski, nie tylko Częstochowa w centrum miasta została objęta festiwalowymi działaniami. Nowych smaków spróbujemy też w innych dzielnicach, a poza naszym miastem np. w Olsztynie. Restauratorzy cieszą się że mogą bez przeszkód gościć mieszkańców:

Okres ostatnich miesięcy był trochę w kratkę, dla jednych wbrew pozorom był bardzo dobry, dla niektórych był troszkę gorszy, bo przez ostatnie miesiące wakacyjne w Częstochowie ruch w centrum miasta był trochę większy, pielgrzymi, ludzie stęsknieni za normalnością wyszli na zewnątrz i my chcemy to kontynuować, żeby chodzić, zwiedzać lokale. Lista wszystkich dostępnych restauracji i kawiarni jest na naszej stronie internetowej festiwalsmakuczestochowa.pl, jest również nasza oficjalna aplikacja. Praktycznie co do minuty informujemy co się dzieje, gdzie się dzieje. Zapraszamy do odwiedzenia.

Szefowie kuchni przygotowali specjalną ofertę na ten tydzień, w wielu przypadkach puścili wodzie kulinarnej fantazji. Przy okazji festiwalu co roku zaczyna też działać poczta pantoflowa – gdzie jest smacznie, czego warto spróbować, albo które miejsce przykuwa wyglądem:

Dla nowych miejsc, dla nowych restauracji, dla nowych punktów to jest bardzo dobra forma promocji, komunikacji. Zawsze widzimy, że gdy publikujemy nową listę restauracji, nowych miejsc, to jest ona bardzo chętnie odwiedzana przez internautów, mieszkańców Częstochowy i okolic, i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, bo zawsze sporo perełek można wyłuskać i zobaczyć, co faktycznie się otworzyło. Trochę czasu musi minąć, żeby dowiedzieć – w przypadku gastronomii – co nowego, ciekawego się otworzyło. Staramy się te miejsca promować i pokazać w jak najlepszym świetle.

Festiwal Smaku potrwa do 29 października, do udziału zachęca Jacek Tolewski.

 

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj