Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej pod koniec lipca. W tym roku również z akcentem jazzowym

Facebook Twitter

Duża część wakacji znów pod znakiem muzyki organowej i kameralnej w częstochowskim Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Ostatniego lipca rozpoczyna się koncertowy cykl, nie tylko z muzyką dawną.

fot. facebook.com/Parafia-Ewangelicko-Augsburska-w-Częstochowie

W tej edycji będzie też jazz i swing, goście z różnych części kraju, ukłony w stronę Szymanowskiego czy Gershwina. Koncerty są ogólnodostępne:

Beata Młynarczyk: Od 31 lipca, od koncertu muzyki dawnej w wykonaniu ContrO Ensemble, z którym śpiewa Aleksandra Hanus, świetna sopranistka, częstochowianka specjalizująca się, podobnie jak jej koledzy z zespołu, w wykonawstwie muzyki dawnej. 7 sierpnia zapraszamy na recital Wojciecha Wantuloka, któremu na organach towarzyszyć będzie Paweł Konik. Obaj panowie są ze Śląska. M.in. pieśni kompozytorów pochodzących z Cieszyna, a także unikalne pieśni Raula Koczalskiego.

Jak mówi Beata Młynarczyk – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Sola Musica, twórcy pomyśleli o wszystkich, nie tylko fanach klasyki. Przekonamy się o tym w kolejne niedziele:

Beata Młynarczyk: 14 sierpnia koncert muzyki jazzowej Gershwin in memoriam. Mamy w tym roku 85 rocznicę śmierci Gershwina. Wystąpią częstochowianie: Ana Andrzejewska, Michał Rorat, Przemek Pacan, Łukasz Kluczniak oraz Jędrzej Łaciak. Będzie jazzowo, kameralnie. Na zakończenie festiwalu 21 sierpnia Harmonium Duo, znani już naszej publiczności, Ewa Leszczyńska – znakomita sopranistka, córka naszej świetnej pianistki Ewy Pobłockiej. Zabrzmi muzyki Karola Szymanowskiego oraz pieśni kompozytorów Ukrainskich.

Stałym elementem festiwalu jest też wystawa, tym razem dzieła plastyków w metalu i drewnie, również do obejrzenia w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Częstochowie. Festiwal Sola Musica od 31 lipca do 21 sierpnia poleca Beata Młynarczyk, dyrektor artystyczny imprezy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024