Festiwal Kultury Alternatywnej eFKA: Druga edycja zyskała też dofinansowanie ministra kultury
Festiwal Kultury Alternatywnej eFKA stawia na relacje. 19 i 20 sierpnia na ul. Mielczarskiego druga edycja imprezy, która połączy performance, teatr i muzykę. Ma tchnąć też kulturalne życie w dzielnicę Stare Miasto w Częstochowie.

Wydarzenia w programie będą nawiązywać do relacji między ludźmi:
Naszym celem jest kulturalne ożywienie i rewitalizacja Starego Miasta
– mówi pomysłodawca festiwalu Paweł Bilski. Większość wydarzeń skoncentrowana jest w okolicach ul. Mielczarskiego, a już pozytywny odzew na pierwszą edycję eFKI zachęcił twórców do dalszego działania. Festiwal Kultury Alternatywnej to przede wszystkim przyjezdne grupy teatralne:
– dodaje Paweł Bilski. Na plenerowej scenie zaprezentowane zostanie nowa sztuka Teatru Nowego z Częstochowy czy „Rakotwórczość” w reżyserii Sylwii Oksiuty-Warmus. Impreza dostarcza mieszkańcom kulturę, niemal pod drzwi – mówi twórca festiwalu:
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Zobacz także: