Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal im. Piotra Machalicy. Ruszają przygotowania do drugiej edycji

Facebook Twitter

W lipcu ubiegłego roku doczekaliśmy się w mieście pierwszej edycji wydarzenia kulturalnego, które upamiętnia aktora. Był to właśnie Festiwal im. Piotra Machalicy.

fot. czestochowa.pl

Po odsłonięciu ławeczki z Piotrem Machalicą w III Alei, i udanej trzydniowej imprezie w ubiegłym roku, znów latem jest szansa na powrót wyjątkowego, poetycko-muzycznego festiwalu:

Aleksandra Sosnowska-Machalica: Ambicja i marzenia? Oczywiście, że tak, ale wiadomo, że życie weryfikuje. To się odbywa tylko i wyłącznie dzięki fundacji. Mam ogromną nadzieję, że skoro naprawdę po dużych trudach udało się doprowadzić do tego, żeby odbyła się pierwsza oraz, że powstała ławeczka – tych ludzi dobrej woli, którzy pomogli, wsparli fundację, znowu nie zabraknie i że faktycznie stanie się to imprezą cykliczną. Założeniem całego festiwalu i założeniem fundacji jest to, żeby wszystkie imprezy, które organizuje fundacja, były nie biletowane i bezpłatne.

Aby tak mogło się stać, trzeba zgromadzić znów fundusze na przygotowanie festiwalu, mówi Aleksandra Sosnowska-Machalica. Fundacja w związku z tym zaprosi w niedzielę 2 kwietnia na spektakl Mumio i Magdy Umer „Przybora na 102”. W ten sposób również chce zasilić festiwalowe przygotowania. Artyści wystąpią w Akademickim Centrum Kultury „Klub Politechnik”, właśnie na rzecz II Festiwalu im. Piotra Machalicy w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024