Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal im. Piotra Machalicy: Koncerty, monodram, stand-up, wystawy i wspominki, do tego plejada gwiazd

Facebook Twitter

Koncerty, monodram, stand-up, wystawy i wspominki, do tego plejada gwiazd. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się III Festiwal im. Piotra Machalicy, który dziś (27.06.) rozpoczyna się w Częstochowie - potrwa cztery dni.

Festiwal im. Piotra Machalicy

III Festiwal im. Piotra Machalicy

Jedną z pierwszych i głównych atrakcji jest czwartkowy występ Krystyny Jandy zatytułowany „My Way”. Głośnych nazwisk w najbliższych dniach będzie o wiele więcej:

Aleksandra Machalica: Janusz Strobel, Artur Żmijewski, Czarek Żak,  Magda Umer, Krystyna Janda- oni są częścią tego festiwalu, częścią tej fundacji. Staramy się, żeby też był jakiś kompletnie nowy spektakl, nowy koncert. O 17.00 zaczynamy otwarcie wernisażem malarstwa Kamili Sitak, to się odbędzie w Sali Marmurowej Klubu Politechnik zaraz o 18.00 „My Way” z Krystyną Jandą.

Do zainteresowanych trafiło ok. 3 tys. bezpłatnych biletów, a imprezy gościć będą w Politechniku, Teatrze Mickiewicza, Miejskiej Galerii i Konduktorowni. Bogaty program festiwalu aż do niedzieli przybliża w Radiu Jura – Aleksandra Machalica:

Aleksandra Machalica: Wernisaż malarstwa Jana Wołka w Konduktorowi. W piątek mamy o 18.00 w klubie Politechnik Andre Ocholdo  z przepięknym koncertem 5 miłości, później o godzinie 20.00 Młynarski- Kocham cię Życie w wykonaniu Kasi Żak i 20:30 Artur Żmijewski Cohen rodzinnie. W sobotę wspominać będą Piotra. Magda Umer, Kasia Żak, Artur Żmijewski, Janusz Strobel i Adam Machalica. O godzinie 19.00 Artur Andrus w Klubie Politechnik w teatrze koncert Nuli Stankiewicz.

Festiwal im. Piotra Machalicy

Gwiazdy Festiwalu im. Piotra Machalicy przyjeżdżają do Częstochowy co roku, aby uświetnić to wydarzenie i wspominać postać zmarłego aktora. Będzie poświęcone mu spotkanie pod szyldem „Nieśmiertelni” w Miejskiej Galerii Sztuki, czyli okazja do rozmów, opowieści i anegdot. Czeka nas też bardzo dużo muzyki. Na koniec festiwalu zapowiadamy wyjątkową niedzielę…

Aleksandra Machalica: Niedziela z koncertem galowym, w którym oprócz wszystkich gwiazd, które się przewijają przez cały festiwal, dołączą do nich jeszcze Joasia Liszowska, Magda Kumorek. Będą dwie laureatki Konkursu Piosenki Literackiej im. Piotra Machalicy z Zielonej Góry…

Imprezie w tej edycji towarzyszy też specjalne prozdrowotne miasteczko na terenie Politechniki. To otwarte zaproszenie dla wszystkich a przede wszystkim częstochowskiej młodzieży. Będą lekarze, specjaliści rynku pracy, prawnicy i nie tylko…

Aleksandra Machalica: Przygotowaliśmy propozycję w godzinach dopołudniowych od 11.00 do 14.00 29 czerwca w sobotę, to jest impreza pod patronatem honorowym Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny, nazywa się to Kampus Zdrowia. Jest to też zorganizowane dzięki wsparciu Politechniki Częstochowskiej i robimy takie miasteczko zdrowia, ale i nie tylko zdrowia, licealistom, studentom, którzy będą mogli zbadać znamiona, zrobić EKG, zbadać cukier, spotkać się z psychologiem, z terapeutami.

Kampus Zdrowia i III Festiwal im. Piotra Machalicy polecała Aleksandra Machalica. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Imprezie patronuje Radio Jura.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024